Rokio

Jedna paní byla naštvaná, protože její dcera nechtěla pracovat rukama. Nevíte proč?

Tohle jsem uslyšel, když jsem šel jednou přes náměstí. Dvě paní, kterým bylo asi lehce nad čtyřicet, se bavily. Jedna byla rozlobená, protože její dcera nechce pracovat rukama.

Nevíte, co je špatného na tom, když někdo nechce pracovat rukama? Já např. také nerad pracuji rukama, ale spíše preferuji kancelářskou práci. Vím, o čem mluvím, protože jsem dříve byl stážistou v rámci vzdělávání na OA a bavilo mě to. Proto jsem profesionálním studentem, abych jednou mohl mít vysokou úřednickou pozici.

Nejlepší odpověď
quentos

Někteří omezení lidé mají totiž pocit, že duševní práce není práce – že jakmile člověk po práci nemá špinavé ruce a nebolí ho celé tělo, tak nemakal. To proto, že si to nikdy nezkusili (a ani nezkusí, protože na ni je potřeba trocha fištróna a ten nemají). Nemají tušení o tom, že duševní práce dokáže unavit i daleko více.

Další odpovědi
Nuk nuk

Dnes už to asi není tak časté, ale holt někteří rodičové mívají utkvělé představy o tom, čím by se jejich ratolesti v dopělosti měly živit. Můj tchán je ze svých dvou synů také vedle, protože on je takový „práce-všeho-druhu“, ale ani můj muž ani švagr v tom moc nepokračují. Paní si stejně jako on bude muset zvyknout a přijmout, že je fajn, když její dcera alespoň nějak pracuje.

anonym

Asi své dceři závidí, že je mnohem úspěšnější než ona, že nemusí pracovat rukama, a v klidu se tím uživí, proto ji to vadí…

gumiczud

Pravděpodobně viděla svoji dceru někde jinde, než chce dcera samotná být. Pak také záleží na tom, aby byla dcera schopná uživit se jinak než manuální práci. To by pak byl naštvaný asi každý rodič, mít doma lenoru.

led

Predstavy matky sa zjavne nezhodujú so záujmami a predstavou života dcéry
Stane sa občas, že dieťa sa nevydarí podľa priania rodičov, ale v prevažnej miere sa na tom, aké je, podpisujú rodičia.

zjentek

To víš, který rodič by nebyl dneska naštvaný, teď, když všecko dozrává, když dobytý jak Berlín přileze k večeru z mizerně placenýho háku domů, děcko na něj udělá ten připitomělý xicht, že se celý den UČÍ, a fšude po zahradě v hlíně popadaný jabka, broskve, švestky, nektarinky, kanadský borůvčí, ostružiny, RAJČATA, feferony a okurky neorvané, až trhaj keř, cukety přerostlý jak nějaký extra green dildo, všude plevel, tráva přerostlá, byliny zpustlé, neprotrhané, lichořeřišnice odkvétá, nikdo to nežere…

Tw!st

Lidé kteří nikdy nepracovali hlavou to nikdy ani nepochopí, proto budou mít takové řeči, kort když jsou starší.

anonym

nemusí jít jen o práci, která je živí, ale třeba i v domácnosti. ano může si na to najmout uklízečku, ale pořád jí zůstane ten status, že její ruce dělat neumějí a nechtějí. možná bych jí domů bral, ale na všechno ostatní bych použil jinou.

postcd

práce rukama přináší uspokojení, které u práce hlavou není, také to může mít zdravotní přínos, dobré na fyzičku. Nevýhody beze sporu existují. Obvykle babičky, dědečkové, maminky a tatínkové mají zájem o blaho svých dětí a chtějí pro ně to co je nejlepší, proto ta paní si stěžovala na svou dceru, protože nechce dělat to co si myslí že je pro ni dobré.