Kepler

Poznáte rozdíl mezi jídlem ohřívaným v MW a klasicky?

Navazuji na odpověď da ny, slyšel jsem to i od jiných lidí. Není to jen předsudek? Já osobně rozdíl nepoznám a ani nevidím důvod, proč by měl být.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

U vařeného, nebo dušeného „tekutého“ jídla, polévky, omáčky s masem a i zeleninou, podle mne, rozdíl není. Pouze je nutné většinou promíchání a případně druhé přihřátí, pokud máš rád teplejší. Nemusí být prohřáto rovnoměrně.
Ale promíchávat je většinou nutno i při klasickém ohřevu (snad mimo řídké polévky z vývarů).
V těchto případech si myslím, že není rozdíl v druhu ohřevu.
„Umrtvení“ v mikrovlnce je podle mne vyloženě „blábol“.;-)
Jinak ohřev, třeba knedlíků, je rovněž lepší v páře (ale dá se i „nouzově“ v mikrovlnce, třeba v uzavřené „mikrovlnné“ nádobě s trochou vody).
Ohřev vařených brambor v mikrovlnce není rovněž, z chuťového hlediska, úplně optimální, spíše nouzový, lepší je je „orestovat“ v tuku na pánvi.
Pochopitelně ohřívaná smažená jídla (řízek, bramborák, hranolky) se musí ohřívat, aby neutrpěly na chuti a konzistenci, zase pouze na pánvi a na omastku, případně ve friťáku, (pokud už se tedy ohřívají). A většinou už nikdy nejsou stejně chutná, jako čerstvě usmažená.
Zkušenosti s ohříváním různých jídel máme poměrně velké. Aby manželka nemusela každý den vařit (není to její „hobby“), tak upořednostňujeme vaření většího množství (občas třeba i na 3 x), uložení v chladnici a pak prostřídáváme.
Velká úspora jak času, tak i finanční.

Další odpovědi
Alesh

Záleží co ohříváš.Třeba na polívce (vývaru) to, pokud je správně zamíchaná, tak to nepoznáš. Ale takový řízek s kaší nebo bramborem, to prostě poznat samozřejmě lze velmi dobře.

zjentek

Podle mýho má todle záření vliv na strukturu potravin, ovšem JAK KTERÝCH! někde si ani nevšimneš, zejména u vody(;, masa, knedlu, rýže,kobzolů či pečiva. Ale už sis v mw ohříval hutnou krémovou polévku, zeleninové a různé mačky na smetaně, strouhanou zeleninu jako mrkev či kednubny, anebo tak něco? Pěkná „srajda“ z toho bude…

A vůbec se raději vůbec nevyjádřím o pizze, třeba polotovar anebo i šláfek normální, kdyby sis chtěl náhodou omikřit..

da ny

Já to také neumím „vysvětlit“ 😁
Od samého začátku, kdy vyběhly MW trouby, byly pro mne zklamáním.
Přidám se k uživateli Alesh, tedy nejmenší škodu cítím chuťově u vývarových polévek. Pořádně ohřátých, kterým se výjimečně v restauracích nevyhnu.

Zkoušela jsem to v práci s omáčkou a jinými jídly, ale raději zapnu vařič.
Ani bramborák ohřívaný v kantýně mi nechutnal, radši ho sním studený
(a ještě lépe domácí). Je to „jiné“, bez původní chuti, nebo kastrůlkování.
Cítím odlišnou chuť a pokud nehltám, vytváří se po ohřátí v MW nechutný škraloup, pokrm brzy vychladne. Prostě je to jako mrtvé … ;)
Věřím tedy i tomu, že to není příliš zdravé, to jídlo je „jako mrtvé“.
Beru v úvahu, že některá jídla nejsou vhodná k ohřevu, ale kastrůlky nepo pára, trouba je pro mne chutnější varianta ohřevu.

TADY JSOU POTRAVINY, KTERÉ DO MW NEPATŘÍ, oxiduje cholesterol atd. (pro mne však žádné):
https://www.wo­manonly.cz/mi­krovlnna-trouba-jako-dabluv-stroj-nebo-pomocnik/

anonym

Jak u čeho.

Některý potraviny a jídla musej bejt čerstvě připravený a ohřejvaný nejsou dobrý.

Není problém si ohřát polívku nebo guláš, ale v podstatě cokoliv smaženýho se ohřejvaný jíst nedá (hranolky, řízek s „mokrou“ strouhankou, bramboráky…).