Alesh

Pověsit za koule do průvanu.

Že se to týká pouze pánské populace není potřeba dlouze rozebírat, ale kam a za co se věší ženy? Nebo lépe řečeno, jaký je ekvivalent tohoto rčení pro ženskou populaci?

Nejlepší odpověď
quentos

našel jsem „pověsit za kozy do průvanu“, nicméně četnost 44 odkazů v Googlu vs. 193 000 u „za koule do průvanu“ napovídá, že u žen se o tak četnou praktiku jednat zřejmě nebude. Nepomůžeme si ani, když za kozy dosadíme rozličná jiná pojmenování pro ženské oprsí.
Doplňuji:
*poprsí

Další odpovědi
aramah

Díky ale není potřeba nás ženy zacokoliv věšet 🙂
Ale skromně přiznávám ,že bych se i koukla i když průvan nesnáším :DD

elvan

naše italštinářka říkávala „za uši do průvanu“ univerzálně :)

radce

Podobné agresivní „kecy“ mívají většinou ženský, takže ekvivalent od chlapa na ženskou asi není…