michalds

Používáte na mazání chleba margarín, nebo máslo?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiné

Nejvíc použivám ořechová másla, pokud se nehodí k další příloze, obyčejné máslo.

Moc mně chutnají ořechová másla křupavá – z lískových oříšků, mandlí, kešu vyzkoušela jsem i arašídové, křupavé bylo chutnější než bez kousků. Ale není to pro mě opravdu to pravé ořechové.

Další odpovědi
Kepler

jiné

Používám Floru, což je rostlinný olej rozšlehaný s vodou a emulgátory. Hlavně proto, že obsahuje nenasycené kyseliny, je tedy zdravější, má méně kalorií a dá se mazat i studený. Dnes se tomu nesprávně říká margarin, původně byl margarin vyráběn z loje a pak i z rostlinného oleje ztuženého hydrogenací. Za války byl používán jako náhražka sádla. Dnes jsou to některé rostlinné tuky na pečení.

aliendrone

jiné

No, já už mažu leda tak „med kolem huby“ některým babuchen a to VÝHRADNĚ když po nich „NĚCO“ chci. ;) :D :D

Jinak – máslo je máslo, to je jasný, ale protože ho syslím v lednici, tak kdo má čekat, než „povolí“, aby šlo rozumně roztírat? V tomhle mají „margaríny“ jasně navrch. Stejně preferuji taveňáky, zvláště když je přetavím a obohatím v průběhu ekšn drceným/třeným česnekem, trochou soli a pepře. MŇAMIKY! ;) :)

A když už roupama nwm co bych a cítím se jako KING KONG, tak vytáhnu domácí škavřené sádlo se škvarečky a nakrájím na to kolečka cibule. To je teprve ORGŽRASMUS! Kdepak nějaké máslo. Naštěstí mne tenhle záchvat už popadá zřídka, stejně to mám zakázáno doktorem. Je to pěkný zmetek, jakmile se zmíním, že je něco fajné, IHNED mi to zakáže! :(

Srandista

jiné

Ochucenou Lučinu

EKSOT123

jiné

Tloustnu, nemažu nic, nějak jsem si odvykl. Marmeládu spíš jen dávám do jogurtu, nebo buchet. Med s máslem nebo margarínem na pečivu je sice mňam, ale vlastně teď používám tuk jen na krupičnou kaši. Spíš máslo, ale je mi to jedno. Do bramborových škubánků s mákem je dobré i sádlo.

paul1

jiné

Povětšině margarin, ale občas i máslo, nebo sádlo (děláme si škvarky).

zjentek

jiné

Drap

máslo

Pouze máslo. Margarin se jedl za války a to se ještě alespoň dělal z hovězího loje. Dnes tam jsou jen rostlinné produkty nevalné chuti.

seraphico

margarín

GM

máslo

ten který je

máslo

quizzi

margarín

jirka F

jiné

Flora vede.

Gus_Fring

jiné

Oboje, podle toho na co mám chuť. Ale margarín je zdravější.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Kepler>>> „…Za války byl používán jako náhražka sádla.“ A já myslel, že MÁSLA. ;) :D

annas

aliendrone,

když jsem poprvé navštívila se školním zájezdem Polsko, nepamatuji si rok. Učitelka byla průvodkyní CKM a u Baltského moře měla najít vhodné místo pro ubytování ve stanech.

Náš polský průvodce nás vždy doprovodil na snídani, předem objednanou. Poprvé jsem ochutnala místo másla nějaký umělý tuk, jen Jednou a vícekrát už ne. Raději jsem jedla suchý rohlík či chléb. Vybavuji si nepříjmenou chuť.

U nás se ještě tyto umělé tuky nepoužívaly na pazání, ale jen některé na peče

Sice to nesouvisí s „máslem“, ale připomněla jsem si, že jsme z Varšavy neměli vhodné spojení přes moravský přechod, takže jsem jeli do Lichkova, i když jízdenka platila pro jiný směr. Průvodčí jízdenku studoval, pak zakroutil hlavou a prohlásil, že Češi jsou fakt divní.

Kepler

Možná, že jo, já si na válku už moc nepamatuju. Hlavně že to bylo mastné a že i chleba z plev líp klouzal do krku. Ale jinak: ORGŽRASMUS – to krásné slovo! A na doktory celkem kálím a jejich předepisované tabletky. Ty má svatá prostato! Žádné beta blokátory, nic nezabíralo o diabetu ani nemluvě. Na všechno nakonec stačil ostropestřec mariánský – lékař léčí, příroda uzdravuje. Už se těším, jak se na to bude tvářit doktorka. Snad mě nezabije pro velezradu.

aliendrone

Kepler>>> Jasně, po válce MNOHO lidí „ztratilo paměť“ – to je notoricky známé. Bohužel pro tebe se dochovaly předválečné fotografie, které tě zachycují ještě jako začínajícího „sexchlívera“ i ty z konce války – již v hodnosti „obergruppensex­chlívera“ – závratná kariéra! ;) :D :D

Každopádně ten bodlák mne zaujal – jaké balení kupuješ? Říkám si – co to nezkusit, venkoncem na vojně jsem žral i polévky, tudíž mne nějaký dryák když už nepomůže, tak ani nepoloží. :)

Kepler

Kupuju v lékárně jako čaj v nálevových sáčcích, nebo v tobolkách s extraktem – silymarin. Ten čaj by mohl být levnější v prodejnách se zdravou výživou. Zlepšuje jaterní testy a snižuje i glykémii. Ale na tu prostatu beru Di-prostan, který obsahuje extrakt ze slivoně africké (Pygeum africanum), spletl jsem se.

aliendrone

Kepler>>> THX, zkusím, uvidíme. :)