Nikkol

Proč se nedělá z oliv máslo?

Doplňuji:
nebo margarín, ten je přece rostlinný

Nejlepší odpověď
dědapetr

Zde nabízíme olivy, olivové pasty a olivové máslo. Přejeme příjemný nákup.
http://www.top­potraviny.cz/o­livy-olivova-pasta-olivove-maslo-1/
Doplňuji:
arygnoc já nikdy netvrdil,že máslo se nedělá z mléka.Já jen vložil co nabízí obchod a tam je psáno olivové máslo.Je to stejné jako pomazánkové máslo.Je to odpověď na danou otázku kde je: nebo margarín, ten je přece rostlinný.

Další odpovědi
arygnoc

protože máslo se dělá z kravského mléka.
Doplňuji:
Dědopetře: vyjímečně musím s váma nesouhlasit.

Máslo se dělá POUZE z kravského mléka. Výrobky z mléka jiných savců se nazývají sýry nebo mají specifický název.
napodobeniny másla mají název margarín.

MÁSLO je POUZE z kravského mléka.

hanulka11

protože olivy obsahují olej lisováním ,nevím jak by se z oleje máslo udělalo ,ale prodává se máslo s příchutí olivového oleje

víš co dělají řekové… namáčí si ten jejich chléb do mističky s olivovým olejem a moc si na tom pochutnávají – žádné mazání máslem…a proto jsou dlouho živi

žolik

Já bych řekla že olivy se přidávají do margarynu,máslo to by nešlo.To já vím protože jsem to jedla v ŘECKU.ŽOLÍK

Zdroj: žolík