Avatar uživatele
Kajaka

Používáte kokosový olej v kuchyni?

Ahoj, používáte v kuchyni kokosový olej? Nebo třeba na plet? Je dobrý?

Zajímavá 0 před 2207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pužívám místo zubní pasty – olej smíchám s kurkumou. Tato směs bělí zuby a ničí bakterie.

Stejně mně slouží i kokosový olej čokoládový jako krém na obličej, jako tělový olej, nebo desinfekce po štípnutí komárem.

Vaření – rozporuplné názory – výživový poradce mě upozornil, že prý velké množství, které se používá při vaření, zanáší cévy, jiný doporučuje, takže jako obvykle, názory se liší. Ale moje jedna známá na něm vaří.

Proto na vaření nepoužívám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ne, nepoužívám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ne, nikdy.
Jen v kosmetice.
Považuji ho za stejné/horší zlo, jako palmový tuk/olej atd. atp.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kikulinka85

Ahojky, kokosový olej je vynikající věc! Doma ho máme na vše. Ale v kuchyni super ingredience. Jako ale musím říct, že jsem jich zkusila docela dost a nejvíc mi vyhovuje tento https://www.wol­doshop.cz/mct-kokosovy-olej-500ml/. Doporučuju.

před 1088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Xenka

Ja používám, na plet, na zuby a v kuchyni také :) Má mnoho využití.

před 2194 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ella2

Ahoj Xenko a můžu se tě zeptat, kde třeba ten olej kupuješ a jaký přesně? Dívala jsem se a je více druhu, ne?

před 2184 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Xenka

Jo tak existují bio, nebo bez vůně, nebo i citrusovy,le­vandulovy apod…ale ja kupuji tento: https://www.al­pik.cz/bio-kokosak-700-ml-kokos-olej-panensky-pv-700ml/

před 2166 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ella2

Je děkuji za konkrétní odkaz, to já zkusím nějaký objednat. Zkusím asi ten normální a taky ten citrusovy, ten mě láká.

před 2163 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek