Kajaka

Používáte kokosový olej v kuchyni?

Ahoj, používáte v kuchyni kokosový olej? Nebo třeba na plet? Je dobrý?

Nejlepší odpověď
annas

Pužívám místo zubní pasty – olej smíchám s kurkumou. Tato směs bělí zuby a ničí bakterie.

Stejně mně slouží i kokosový olej čokoládový jako krém na obličej, jako tělový olej, nebo desinfekce po štípnutí komárem.

Vaření – rozporuplné názory – výživový poradce mě upozornil, že prý velké množství, které se používá při vaření, zanáší cévy, jiný doporučuje, takže jako obvykle, názory se liší. Ale moje jedna známá na něm vaří.

Proto na vaření nepoužívám.

Další odpovědi
ivzez

Ne.

Drap

Ne, nepoužívám

da ny

Ne, nikdy.
Jen v kosmetice.
Považuji ho za stejné/horší zlo, jako palmový tuk/olej atd. atp.

Kikulinka85

Ahojky, kokosový olej je vynikající věc! Doma ho máme na vše. Ale v kuchyni super ingredience. Jako ale musím říct, že jsem jich zkusila docela dost a nejvíc mi vyhovuje tento https://www.wol­doshop.cz/mct-kokosovy-olej-500ml/. Doporučuju.

Xenka

Ja používám, na plet, na zuby a v kuchyni také :) Má mnoho využití.

Ella2

Ahoj Xenko a můžu se tě zeptat, kde třeba ten olej kupuješ a jaký přesně? Dívala jsem se a je více druhu, ne?

Xenka

Jo tak existují bio, nebo bez vůně, nebo i citrusovy,le­vandulovy apod…ale ja kupuji tento: https://www.al­pik.cz/bio-kokosak-700-ml-kokos-olej-panensky-pv-700ml/

Ella2

Je děkuji za konkrétní odkaz, to já zkusím nějaký objednat. Zkusím asi ten normální a taky ten citrusovy, ten mě láká.