WeeBear

Je jedno, jaký použít olej, když to v receptu není uvedeno?

Doteď jsem používala rostliný (řepkový) olej. Od určité doby kupujeme jen olivový, nebo kukuřičný olej. Mohlo by mi to při pečení buchet a moučníků nějak ‚pokazit‘ konečný výsledek? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
AnnMary

Myslím, že ne:) Podle mne by rozdíl poznal jen opravdový gurmán:)

Jinak já na pečení používám slunečnicový olej a na saláty a zálivky olej olivový:)

Další odpovědi
hanulka11

do kynutého těsta používám tuk /heru a pod /jinak do třeného nebo piškotového olej ale olivový je skoro škoda .Ale výsledek to určitě nepokazí

misa-radilka

Jestli mohu doporučit.
Na smažení – slunečnicový, případně olivový (ALE NE extra panenský!)
Do salátů – extra panenský olivový olej
Do buchet a moučníků dáváme slunečnicový, vždy to chutná dobře. Ale nebude problém, když tam dáš řepkový nebo kukuřičný. Jen bych tam nedávala ten olivový.

Ponytail

No, tak zrovna olivový olej bych do sladkých moučníků asi nedávala.

Petrule

Já na všechno již používám pouze olivový olej, ale do pečení bych ho asi nedávala.

kristýnary

Je to jedno, jaký použiješ olej. Já jsem dřív používala klasický řepkový nebo slunečnicový, ale rozhodla jsem se, že začnu vařit alespoň trochu zdravěji, proto jsem si objednala slunečnicový olej za studena lisovaný z https://www.fa­bioprodukt.cz/ , který je mnohem zdravější. I tak se ho ale snažím používat minimum.