nyjono

Používáte doma v kuchyni jeden druh stolního oleje, nebo jich máte víc podle druhu jídla?

Nejlepší odpověď
marci1

Více: olivový, řepkový, ostropestřecový, makový, sezamový, lněný. 🙂

Další odpovědi
gecco

Jen jeden (ne jedinou značku, ale jen jeden druh oleje)… Olivový, za studena lisovaný…
😉
A k tomu ještě dva tuky – sádlo a máslo…
😉

briketka10

Olivový, občas sádlo, když se olivový nehodí.

A na něco zase máslo, aby byl pokrm lahodnější :)

gecco
Já neopisovala vážně vyp..la jsem odpověď jen sama
od sebe věříš viď..

Lamalam

Do studených pokrmů olivový, do olejových těst slunečnicový, na smažení obvykle sádlo. Mám i dýňový a sezamový, ale abych pravdu řekla, nejsou nic moc a časem to vyhodím.

Kepler

Stolní olej používám jen jediný, a sice slunečnicový. Vyhovuje mi jak chuťově, tak pro smažení, tak i cenově. Největší katastrofa je olej řepkový. Olivový olej je ten nejlepší pro studenou kuchyni.

da ny

Při vaření jen 2 druhy (jediné zdravé)
na studenou kuchyni pananský olivový
nejčastěji však řepkový olej (je nejzdravější).
Jako doplněk stravy, občas na lžičku lněný a dýňový (Zn).

" Obsah žádoucích omega–3 masných kyselin v řepkovém oleji totiž činí devět procent, zatímco v olivovém je to pouhé jedno procento."

Čtěte více na: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/repkovy-olej/#ixzz4ZsepNLgL

Slunečnicový je možná chutný, ale pro cévy nevhodný, má příliš mnoho omega-6 a minimum omega-3. Byl svého času bohužel jediný běžný na našem trhu.
Složení olejů:
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/repkovy-olej/

Tony1648

používám olej slunečnicový a olivový

briketka10

Keplere
máš pravdu Řepkový olej je jed pro lidstvo
a Palmový olej taky. Řepka se pěstuje, jako
biopalivo a je k ničemu. Olivový mám takový,
na kterém se dá i smažit i do studené kuchyně.

gecco

Briketko – jasně – znám více lidí, kteří to tak mají…
😉