Damiana

Potřebují se partneři od sebe vzdálit, aby se zase sblížili?

Co si myslíte o doporučení některým párům s osobními problémy, aby se na čas rozešli (udělali si ve vztahu pauzu). Je to dobré? Nebo je to může rozdělit úplně?
Znáte někoho, komu to pomohlo (nebo naopak)?
Děkuji za názory a příklady. 🙂
(Pozn. – Nejedná se o mne!)
Doplňuji:
Děkuji vám za odpovědi. Jsem též toho názoru, že ve vztahu se málo komunikuje a místo toho se z něj raději utíká. Vztah by se měl budovat a ne dávat si v něm pauzu, když něco trochu zaskřípe. Bohužel ta rada ohledně dočasné odluky se v současnosti stává v moderní partnerské a manželské psychologii docela moderní a přináší jen (podle mého) další problémy v již tak (občas) velmi chaotických vztazích. Jsem ráda – díky vašim odpovědím – že stále existují rozumní lidé, kteří by na to neskočili a svým blízkým by jistě v krizi i dobře poradili. 🙂
Hezký večer. 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano Aramah má pravdu. Ne ve všem musí být člověk IN.
Ženil jsem se v 19 letech a jsem až dosud celkem 47 let s jednou manželkou.
Můžete mně říct o co pěkného jsem přišel ?
Nqaopak já mohu říci těm přelétavým o co pěkného přišli a co starostí si zbytečně přidělali.
Vím, že zde nejsem sám !!!

Další odpovědi
aramah

Neznám nikoho a můj názor je, že když už někdo uvažuje o takzvané pauze je zle.
Je to sice moderní a mladí v tom vidí možnost jak udržet vztah ale je to většinou konec..
Co pak po té pauze? Začnou otázky, kde,ským,atd.Ne ,podle mne to klape a nebo neklape.Život je krátký na látování jakéhokoliv vztahu.
Můj názor

anonym

Když partner,partnera řeknou, že potřebují pauzu, neznačí to nic dobrého, ti dva spolu prostě mají, nebo nemají být, tohle odloučení je k ničemu, aramah má naprostou pravdu, protože co v tom čase odloučení lidi asi tak dělají??Koukají do rohu a přemýšlejí o svém vztahu?To asi teda ne, pak je ocšem ten vztah nanic, lidi co se milují prostě tak nepřemýšlí, protože spolu chtějí být, ty osobní problémy mají řešit taky spolu, od toho jsou dva a ne,že když se vyskytne problém, řekne druhý-až si to vyřešíš,tak se ozvi, nebo až si to vyřeším, tak se ozvu, takový vztah nemá žádnou hodnotu

MartinR

kdo to doporučuje? paní ze sousedství nebo nějaký odborník, který ten pár poznal
jaká jsou pravidla odloučení – jiný byt/město/stát; sex volný? po znovu návratu se na nic neptat (vydrží to)
podle mne blbost … popovídat si, otevřeně (!) a zjistit co vadí
neznám nikoho komu by takové odloučení pomohlo, ale třeba Bosák někde říká, že jeho cesty a delší pobyty mimo domov jsou receptem na šťastné manželství … nevím … mě stačil měsíc v lázních bez partnera na dost smutnou náladu a to jsme se o víkendu vídali ;)
mám za sebou ‚jen‘ 12 let manželství

iceT

Smím si dovolit oponovat?Snad na potřetí se mi odpověď odešle.
Myslím,si že záleží na tom,jak silný vztah mezi dvěma lidmi je,aby se po té pauze mohli k sobě vrátit.Buď se jejich cesty opět sejdou nebo se rozejdou.Rozlišuju taky kolik let tomu páru je,jestli mají kolem 30 nebo 60 to už je jiná řeč.Holt někdo to má tak nastavené,že potřebuje samotu na přemýšlení o tom,jestli chce dál takhle pokračovat nebo ne.Třeba lidi co jim děti vyletí z hnízda najednou jsou spolu sami a nemají si co říct,protože do té doby je spojovala společná péče o děti,ale co pak?
To,že někdo chce pauzu nemusí nutně znamenat,že vleze do postele někomu jinému nebo,že chce poznat něco\někoho jiného.Může dál chodit do práce,věnovat se koníčkům,přáte­lům…ale taky v klidu uvažovat,jestli chce ve stagnujícím vztahu setrvat nebo ne.
Kamarádka žila jeden čas se synem taky odděleně,důvody neznám,ale asi to v manželství skřípalo,protože se brali mladí,no po čase se dali zpátky dohromady a byli spokojenější,do­konce se jim po prvním smiřování narodila krásná holčička.Bohu­žel,jim to moc dlouho nevydrželo,ka­marádka už je v nebi.

pizlicka

mno,ja momentalne po dvaceti letech v rozluce jsem.pokud se ze srdce oba snazi,si uvedomit behem oné pauzy,kde oba delali chybu,ja budu premyslet o sobe,on o sobe,je sance se k sobe vratit.pokud jedna strana premyslet nechce,skonci to rozvodem.

Lakeysha

pauza jenom uškodí

venkovan

Ano – někdy je to přímo nutné. Ale za dobré situace na to vzdálení stačí i několik centimetrů.