kikina1999

Co si myslíte o pauze ve vztahu?

S přítelem jsme se poslední dobu hádali, choval se špatně a nesnažil se udělat si na mě čas, alespoň jeden den v týdnu. Před pár dny se se mnou rozešel ale asi hodinu po tom mi přišla zpráva, že mě miluje a zkusíme si dát pauzu. Z facebooku ale odstranil, že jsme ve vztahu, už se mi vůbec neozývá a podle toho, co dává teď na facebook vypadá šťastně. Myslíte si, že je to opravdu jen pauza a ne rozchod? Opravdu ho miluju a nechci ho stratit. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Může to být jen pauza, ale většinou je to jen začátek pozdějšího konce.

Další odpovědi
Kepler

No, nedávno to tu bylo na téma odloučení. Nezbývá, než opakovat: láska je jako vítr a oheň. Silný oheň rozdmýchá, slabý uhasí. Podle popisu je partner ze vztahu unavený a nechává si tě jenom jako rezervu. Pryč od něj!

da ny

Souhlasím s pány ;)
Je to „ohleduplnější“ a pohodlnější forma rozchodu… bez odůvodňování, vysvětlování, výčitek, hádek, slz … proto si neudělal na Tebe čas ani jeden den v týdnu. Asi jsi tušila, že se něco děje…
To neznamená, že se choval špatně, zachoval se jak uměl a jak to cítil.
Nechtěl se hádat, nebyl spokojem, tedy to vzdal
Pro jedno kvítí ......

Nuk nuk

Pauza může být někdy dobrá, ale měla by začít dohodou. Teď nám to neklape, tak si dáme pauzu, a např. za dva měsíce uvidíme. Někdy ti dva pak zjistí, že je to tak lepší a rozejdou se, jindy naopak. Z Tvého popisu mám ale spíš dojem, že jde o rozchod. Jen si myslím, že měl být přítel férovější a jasně říci, co chce.

Anikitos

Řekl bych, že je to jen pauza. Možná ji i potřebujete, uděláte si čas a zjistíte jak jste na tom a co vlastně oba chcete. Zkuste to probrat s ním. :D

ivzez

„Pauza ve vztahu“ často bývá jen oddálením
konce. Radši si od toho nic neslibujte.

Kepler

da ny: něco na tom je a je to elegantnější. Jenže jak pro koho. Ten partner, který to nechápe, se cítí zraněn. A má obvykle pocit, že by si zasloužil aspoň vysvětlení. Kdyby mu (jí) řekl: promiň, už mě nezajímáš kvůli tomu a tomu, tak to nakonec pochopí. Ale poslat někoho k ledu bez vysvětlení je zbabělost.

ivzez

Nesouhlasím.

Podle mne by se člověk měl i v této situaci zachovat slušně a partnerovi konec oznámit. Jakékoliv „vysvětlování“ ale považuji
za zbytečné ► málokdo uvede skutečný důvod (pokud jej vůbec zná).