Lorelai

Když mi někdo posílá peníze na účet, stačí mu číslo mého účtu nebo je potřeba ještě něco?

Když mi někdo posílá peníze na účet, stačí mu číslo mého účtu nebo je potřeba ještě něco?
Číslo účtu je dvanáctimístné (z toho první dvě jsou oddělena pomlčkou) a za lomítkem je čtyřmístné. Píše se tam to lomítko a pomlčka nebo ne?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Dochy

To co udáváš je plné číslo účtu pro banky v ČR.
formát
6–10/4 (počet cifer)
první je přečíslí účtu
druhé je číslo účtu
za lomítkem je čtyřmístný identifikátor banky
předčíslí a číslo účtu mohou být kratší. Pak se buď zapíší kratší, nebo zleva doplní nulami.

Další odpovědi
anonym

Pomlčka i lomítko se píší (pokud nejsou předem předtištěny na formuláři).
Kromě čísla účtu je ještě vhodné dotyčnému sdělit variabilní symbol – ať víš (při více platbách) od koho (nebo za co) která platba je.