Bye Bye

Jak dlouho trvá převod peněz z účtu na účet, když oba dva účty mají stejnou banku? PROSÍM RYCHLE!

Nejlepší odpověď
standa

ČSOB, KB, Raiffeisen to umí téměř „on-line“, tj. v řádu minut.

Zdroj: ze zkušenosti s ´mými´ bankami

Další odpovědi
anonym

Do 16. hod. týž den, později do druhého dne.

Lucijej

Když se příkaz zadá v dopoledních hodinách, tak se převod zaúčtuje ještě tentýž den, ale když se zadá až odpoledne, tak jak kdy, podle toho, jaký tam mají „fofr“.

terry

hned.
Otázku stačí položit 1.

Nejsme stroje !!!!

baghira

Lhůty provádění převodů jsou legislativně upraveny zákonem o platebním styku (zákon č. 284/2009 Sb.), který nabyl účinnosti dnem 1. 11. 2009 a zkrátil dobu převodu peněz mezi účty, a to jak u tuzemského, tak i zahraničního platebního styku. Doba převodu peněz mezi bankami se snižuje ze tří dnů na dva, z tzv. D+2 na D+1. Pokud je účet plátce i příjemce u jednoho poskytovatele, musí být peníze připsány tentýž den. Zákon stanoví výjimky – v případě podání příkazu k úhradě v papírové podobě, může banka lhůtu posunout o jeden den. Klient a banka se mohou dohodnout na okamžiku „blízko konce pracovního dne“, po této době se bere, že příkaz byl podán až následující pracovní den (banka musí mít tyto časové lhůty v obchodních podmínkách či jiném dokumentu).

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/bankovnic­tvi-investovani/doba-prevodu-mezi-bankami/1000464/3­9565/

arygnoc

moje zkušenost – i 3 dny. (zákon – nezákon, stalo se tak před 14-ti dny – z jedného vlastního účtu na druhý vlastní účet ve stejné bance na stejné pobočce).