jungle-be

Je možné, že je ve Variabilním symbolu lomítko?

Doplňuji:
Jak mám tedy napsat své rodné číslo jako V.symbol ?
Mám to lomítko ignorovat a vynechat ho ?

Nejlepší odpověď
Pepa25

NE!
RČ se běžně zadává jako identifikace (bez ohledu na názory ÚOOÚ, jak je to citlivé), ale vždy bez lomítka, prostě jen 10 číslic za sebou (starší ročníky 9 číslic).

Další odpovědi
DanGeo13

Lomítko by tam asi spíš být nemělo, pokud čtu, že se skládá z max. 10 symbolů a POUZE a JENOM z číslic (např.1234567890).

mosoj

Jako řadu po sobě jdoucích číslic. Zcela běžné.

anonym

Teoreticky možné to je (variabilní symbol není určen žádným předpisem s obecnou platností – pokud vím), ale v praxi se, obvykle, používá bývalá konvence, kdy VS může obsahovat pouze číslice (žádné jiné znaky) – a ´bál´ bych se tuto konvenci (z hlediska příkazce) porušit, systémy banky by nemusely být schopny nečíselný znak zpracovat.

setapouch

https://www.go­ogle.cz/#q=va­riabilni+symbol

⇒ první odkaz
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Va­riabiln%C3%AD_sym­bol

⇒ druhá a třetí věta:
Jeho maximální délka je 10 znaků a skládá se jen z číslic. Uvádění a forma variabilního symbolu na platebním příkazu bylo upraveno vyhláškou ČNB 62/2004 Sb. (zrušena vyhláškou ČNB č. 169/2011 Sb. bez náhrady; přes to se dodnes zrušená vyhláška v praxi používá).

Takže možné je vše, ačkoli se to obvykle nestává.
Doplňuji:
Ad doplnění: bez konzultace s příjemcem platby bych VS neupravoval.

lota

Ne, není. Lomítko vynechat.