Porušili jste někdy někdo přísahu?

Bolelo to?
Byly důsledky?
Díky za koment.

Nejlepší odpověď
redy

Neporušila nikdy sem ještě nemusela přísahat.

Další odpovědi
lexx

jo, vojenskou…věrnost pracujícímu lidu vedenému KSČ, ne však vlastní vinou…

Nevíteto?

Zatím naštěstí ne a doufám, že neporuším 🙂

anonym

Copak takové přísahy se dají porušit?

1)
„Slibuji, že budu chránit životy a zdraví obyvatel a majetek před požáry a jinými mimořádnými událostmi, a to i s nasazením vlastního života. Při plnění svých povinností se budu řídit Ústavou, zákony a dalšími právními předpisy, důsledně plnit rozkazy a pokyny svých nadřízených a při svém jednání budu mít na zřeteli obecný zájem.“

2)
Přísahám na svou čest, že o všem, nač budu soudem tázán, vypovím úplnou a čistou pravdu a nic nezamlčím.

3)

http://www.scan­zen.cz/files/do­bove_listiny/pri­sahy/Prisaha_pris­lusnika_Lidovych_mi­lici.jpg

anonym

Zatím žádnou, ale to je tīm, že jsem přísahal jenom jednou a to ,že budu bránit Československou socialistickou republiku a pracujīcí lid.
A tak nevīm zda-li v přīpadě vojenského konfliktu bych byl nucen tuto přísahu porušit.Ale asi bych se vzpouzel, protože abych bránil ROZKRADENOU republiku a zazobanē milionáře, tak kvůli tomu by se mně nechtělo padnout.
PS.
Vím ,že by mně už na frontu nepovolali, ale když vidím mladé může, kteří se brání vojně, tak se mně otvīrá kudla v kapse.

lota

Ne, nevím o tom, že bych někdy někde něco přísahala.