Kepler

Pořád se mluví o boji proti desinformacím, tak proč pořád není žádný výsledek?

Silně tendenční a propagační proruský Sputnik, každý blb si může založit naprosto ujetý web, třeba jako Stop 5G … Není to až moc demokracie a svobody projevu? Svoboda jedněch končí na právech jiných, není to tak? Samozřejmě nechci cenzuru, ale měla by existovat určitá pravidla, tak jako nakonec i na tomto webu.

Nejlepší odpověď
zjentek

Neplést svobodu s demokracií. Svoboda je něco, co vy lidé neznáte. Její projevy je možno spatřit mezi zvířaty. A v této ŽIVOČIŠNÉ říši (kam lidé nepatří), se taky hodně a přirozeně umírá, bez toho svoboda snad ani nejde. No a tohle vy lidé neumíte. (;

Další odpovědi
aliendrone

Keplere erotochlívný, zvaž svoji ideu o dezinformacích až do konce! Představ si situaci, kdy by se ÚČINNĚ s tímto jevem bojovalo a přestupky by se tvrdě trestaly. Tudíž žádné překrucování, manipulace, tendneční zamlčování, mlžení, skrytý podtext a další běžné praktiky.

  1. 99% pisálků by somrovalo na pracáku. Pro rozpočet neúnosná varianta.
  2. Mohlo by to lidem „otevřít oči“! TAKOVÉHO hloupého ZVĚRSTVA se nedopustili ani bolševici. ;) :)
  3. Představ si pak ten SMUTNÝ život. Nikdo by nevěřil, že ANO bude líp, natož pak pražské kravárně či jiným subjektům. Vzrušující zprávy by byly vzácným kořením a celkově by situace byla natolik depresivní, že by ani vagóny „zvířátek nakonec“ na tom nic nezměnily.

To bys OPRAVDU chtěl?!? Není lepší všechno hodit na Putina/Číňany/te­roristy etc., hlavně když je veselo? ;) :D :D

Edison

Protože se dycky najde nějaká trupka, která tomu v zatmění mysli uvěří a začne to šířit dál. To je právě živná půda… A když na tu stránku někam do růžku flákneš reklamní banner, tak se na tom dá i přivydělat… 😁 Hodíš to na fora, hodíš to na FB, a kdo ví kam ještě… Jinak je to problém toho, že kde kdo si demogracii vykládá tak, že všechno smí a všichni maj povinnost jeho rozmary strpět a tolerovat… Bohužel…

anonym

Protože proti fake news se nedá bojovat tak že na jejich stan odpálíš raketu 🙂 Nejspíš proto to není vidět, dá se bojovat pouze osvětou, snahou nepravdy uvádět na pravou míru pomocí podložených faktů … třeba web https://www.ho­ax.cz/ spoustu falešných informací uvádí velmi pečlivě na pravou míru. Je to mravenčí, náročná a velmi nenápadná práce, žádné BUM ! Což by byl zřejmě styl boje s fake news, který by zvolil Donald Trump, kdyby ovšem celou situaci nezneužil k tomu aby za fake news osnačil všechny novináře kteří jej jakkoliv kritizují 🙂