Kryšpín

Pomohou snížit nehodovost vyšší sankce pro seniory?

Nyní jsou zvýšeny sankce až 25 tisíc a odebrání řidičského průkazu na jeden rok pro seniory na př. když bude mít o týden prošlou lékařskou prohlídku. Je pravda, že v osadě někteří senioři kde se nechá jet okolo 50, jedou čtyřicet, mimo osadu třeba jen osmdesát. Záleží také kolik je nehod ve statistice za pomalou jízdu, nepodařilo se mi dohledat. Ale jsem spokojen, že ANO za pomocí ČSSD již začíná proti nehodovosti provádět opatření.

Nejlepší odpověď
hapiky

Je mylná představa, že když je někde padesátka, musím jet padesátkou. Např. v hustě zabydlených rodinných zástavbách, kde není označena hlavní či vedlejší jet ani padesátkou nejde, z důvodu neustálého dávání přednosti zprava a z důvodu nepřehlednosti křižovatek. Všichni dobře vědí, že opatrnost je cesta k přežití. Člověk si může zanadávat, že zase nějaký senior brzdí provoz, je to ale tisíckrát lepší, než rychlost překračovat a následně se zranit či zabít.

Další odpovědi
Klaproth

Kdyby ANO a ČSSD věnovali stejnou pozornost stavu státních silnic (jel jsi někdy po D1?), udělali by líp.
Senioři bývají často brzdou provozu, ale poslední bouračku u nás na vsi způsobil zfetovaý řidič se třemi zákazy v ukradeném autě.

Arne1

pokud myslíš jako seniory osoby mezi 17 a 25, tak snad ano.

elkon

Senioři bourají nejméně.
https://www.po­licie.cz/clanek/nej­casteji-bourali-ridici-ve-veku-30-39-let.aspx

dudu

Zdá se, že na světě je opět další hloupost. Jakási moudrá hlava míní řešit problém velikosti dětského kočárku nasazením dělostřelby. Důchodci přece patří mezi nejzodpovědnější a nejméně bourající řidiče. Zato, že občas něco opomenou nemohou a schválnosti nečiní. Nebylo by třeba elegantnější dříve, než je vyměřena pokuta, poskytnout hříšníkovi týdenní lhůtu k dodatečnému sjednání nápravy? Nebo namísto okamžitého zákazu umožnit řízení po vymezené trase k lékaři, popř. za nákupy do předem určeného místa a vhodné hodině?

nyjono

Jasně, že nepomohou.
Pomohou opatření (např, řidičák na zkušební dobu 2 let) a vyšší pokuty u mladých řidičů.

autacek

Ne, nepomohou.

Dochy

Případy kdy mně někdo ťuknul: 2× do mně ťukli mladí kluci co nedobrzdily (v jednom případě to ani nechápu, zastavil jsem ze zástavby, do kopce, před vjezdem na rušnou hlavní silnici) 1× do mně ťuknul známej (cca 30) při couvání se zamrzlým zadním okýnkem – nevšiml si že jsem nedokázal před ním po ledu vycouvat do kopečka na první pokus. Naposledy jsem se v křižovatce vyhýbal nějaký cca 30 letý ženský, co si nejspíš myslela že z vedlejší má přede mnou ještě dost místa (a měla by) a v půlce křižovatky se rozhodla že mi přeci jen dá přednost.

Důchodcům občas tiše nadávám, že někde trochu zdržujou, ale nevybavuji si, že by mi provedli něco opravdu nebezpečného.

quentos

Nesmysl jak formálně, tak obsahově.
Co jsou to „sankce pokut“?
A kdy se už naučíš psát NYNÍ?

cukrar

Samotná pokuta toho moc neřeší, ale častá kontrola ano. Kdy Vás naposledy zastavila hlídka a kdy předtím? Kolik jste viděl přestupků jiných, které nebyly potrestány?
Nehody seniorů nejsou tak časté, rizikové jsou jiné skupiny.