Rokio

Pokud se někdo narodí jako duševně nemocný člověk, znamená to, že daná osoba není normální po celý život?

Mluvím o vrozených duševních poruchách.

Když se miminko narodí například s autismem, tak je až do své smrti nenormální, i kdyby vystudovalo třeba vysokou školu a stalo se plnohodnotným členem společnosti?

Odpovědi
Drap

Nemusí to tak vždy být.

briketka10

Všechno je na googlu, tak můžeš taky hledat, žejo..
Autismus se nikdy nevyléčí.

Klinické příznaky neurovývojových vad včetně autismu se ozřejmují a jsou postupně rozpoznávány až během vývoje jedince, obvykle nejpozději do pěti let věku. Jedná se o celoživotní poruchy, které v kauzální podstatě zpravidla nelze terapeuticky zasáhnout. Je možné farmakologicky zlepšit jednotlivé symptomy choroby.
https://www.al­fabet.cz/vyvo­jova-vada-u-ditete/typy-zdravotniho-postizeni/autismus/