Avatar uživatele

Má zde každý svůj osud po narození určený?

Podle mých průzkumů je náš osud určen geneticky a prostředím ve kterém po narození žijeme, není zde Bůh nebo sudičky co by náš osud určili.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 8% Ne 69% Nevím 23%

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Ne

Geneticky ne. Myslim, ze kazdy jsme si svym osudem. Vsimnete si, ze na " osud " si stezuji jen nestastni lide. Jako ze : " Ja za to nemuzu , stejne je to tak dane " ... , " mam to nekde napsane " .... " asi to tak melo byt " ...., ale ti , co se jim dari jak v osobnim zivote , tak v pracovnim.. , ti se o to zaslouzili sami, tem to osud neprihral. Svoji vuli , pili ... ti za svoje stesti dekuji sami sobe .
Take se rika, ze kazdy sveho stesti strujce. Tomu ja verim. Verim, ze co vysilate vy , to se vam i vraci.
-iv-

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ne

Filozofická otázka!
Znáš Nature versus nurture (přirozenost proti výchově nebo dědičnost proti prostředí)? To je vědecký spor o tom, co určuje rozvoj charakteru a sociálních vlastností člověka – zda je to biologie (genetický základ, hormony atd.) nebo prostředí (výchova, vzdělání atd.).
Nature v podstatě znamená genetické a fyziologické faktory, které formují každý živý organismus, proti tomu nurture se pojí v širším smyslu k veškerému okolí, tedy ke všemu, co ho ovlivňuje (společnost, rodina, autority, apod.).
Výzkum rozporu mezi nature a nurture přetrvává dodnes. Existují tři základní názory na tuto otázku – empirismus, nativismus a interakcionismus. Empiristé vycházejí z předpokladu, že člověk se rodí jako „nepopsaný list“ (tabula rasa), který je potřeba popsat (Komenský, Rousseau, Gesell), zatímco nativisté jsou toho názoru, že člověk je předem „naprogramován“ k tomu, aby se vyvíjel určitým směrem. Interakcionismus je považován za kombinaci obou zmíněných pojetí. Z toho výplývá, že záleží na tom, čemu chce jedinec věřit, jaké jsou jeho hodnoty , intelektuální úroveň a prostředí růstu. Pak může mít osud ve svých dlaních nebo tomu jen říká jinak - třeba štěstí/smůla.


Avatar uživatele
Zlatý

Nevím

Je to hlavně otázka víry. Zda věříme na osud či nikoli. Ale i osud se dá ovlivnit, vždy a v každé situaci bývá více možností. Je jen na nás jak se rozhodneme.


Avatar uživatele
Zlatý

Ne

Každý jedinec je zodpovědný sám za sebe.Chce-li něco udělat se svým životem,musí to udělat sám,nepřijde žádná hodná babička nebo kouzelný dědeček a nemávne hůlkou.
V tomhle případě neveřím na osud ani na genetiku.V genech máme to,co měli naši rodiče(sklony k násilí,alkoholismus,duševní poruchy apod),ale stejně si můžeme vybrat,jak si svůj život budeme žít.Většina z nás se nenarodí se zlatou lžičkou,ale naše děti se tak narodit můžou,pokud se my budeme snažit.Pak zase záleží jen na nich.To je to oč tu běží-buď chci nebo nechci mít svůj život ve svých rukách.


Avatar uživatele
Bronzový

Ne

Doplňuji:
Každý je svého štěstí strůjcem-jak si kdo ustele tak si lehne.


Avatar uživatele
Bronzový

Nevím

Rodíme se jako čistí,ale podmínky (doba,společnost,vlastnosti těla,rodiče atd.) do kterých se rodíme určují naše minulé skutky (karma),nikoliv sudičky či Bůh.
Doplňuji:
S podmínkami života se musíme vyrovnat či zakusit určité zkušenosti. Naše reakce na podmínky jsou čistě našich rozhodnutí a ovlivňují ostatní a celé okolí ať pozitivně tak negativně.


Avatar uživatele

Ano

Genetické vlastnosti dostane zcela bez diskuzí do vínku každý člověk již před narozením. S tím se moc dělat nedá. Dá se ovlivňovat život a předpoklady uplatnění se v něm výchovou. Kladením důrazu na některé vlastnosti lze některé předpoklady uplatnit se v životě zdůraznit, jiné potlačit.
Já sama věřím na osud. Mnohokrát jsem měla možnost si potvrdit, že osudové danosti platí nejen v mém případě, ale i u známých.
Dostat se ze svého způsobu života vyžaduje i změnu myšlení, a to jsou omezující aspekty toho, aby člověk dokázal překonat své hranice.
Je otázkou víry, co člověk ve svém životě respektuje a co ne.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne

Jsou taková dvě hezká rčení:
1. Jen silný donutí osud, slabého donutí osud sám.

2. NEMOŽNÉ je jen stejné slovo, které kolem sebe rozhazují malí lidé, kteří si myslí, že je snadnější žít ve světě, kde budou jen dostávat, místo toho, aby objevovali sílu, která to dokáže změnit.
Nemožné není fakt.
Je to postoj.
Nemožné není tvrzení.
Je to výzva.
Nemožné je nevyužitá síla.
Nemožné je dočasný stav.
Nemožné NEEXISTUJE.

Myslím, že tím je řečeno všechno.


Avatar uživatele
Pokročilý

Ne

Doplňuji:
Nema pokud od narozeni celej zivot nekoho neposlouchate . Zbytek je vase volba .


Avatar uživatele
Pokročilý

Avatar uživatele
Bronzový

Ne

Doplňuji:
Velký význam má prostředí ve kterém vyrůstáme. Silní jedinci se však mohou značně odchýlit.


Avatar uživatele
Registrovaný

Ne

ne


Avatar uživatele
Stříbrný

Nevím

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

U odpovědi chybí odkaz

http://cs.wikipedia.org/…

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Omylem jsem klikla. Chtěla jsem vložit odpověď a zjistila, že zdroj, z něhož čerpala Damiana, se shoduje s mým. Proto jsem svou odpověď smazala.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1912
Zlatý mosoj 1565
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1153
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 756
Zlatý Kepler 624
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.