Rokio

Které projevy duševní poruchy jsou v naší společnosti považovány za normální?

Tak podle mě sem patří projevy obsedantně-kompulzivní poruchy a projevy alkoholismu.

Co myslíte vy?

Odpovědi
elkon

Žádná duševní porucha není normální. To by to nebyla porucha. Každá porucha je chyba. Některou lze opravit, jinou ne.

Filip84

Alkoholismus je smrtelná choroba, a je jedno, jestli končí rozkladem osobnosti, cirhosou jater, rakovinou, demencí, nebo nezvládnutým delirium tremens. Prostě: funus.

To, že má u nás „nátisk“ více lidí, než by bylo zdrávo, přeci vůbec neznamená, že jsou společensky považovány za normální projevy alkoholismu?

Obsedantně kompulsivní chování je nějak tollerováno? Kde? Že o tom nevím.

Prostě: zase řešíš cockotiny a jsi úplně mimo. Ven fenu ven na procházku, nebo co já vím, tohle prostě neřeš.

Kryšpín

Když psychopat narukuje do politiky a před volbami slibuje a slibuje nesplnitelné a velká část voličů na pohádky skočí.