Smackdown

Jak vznikají psychické nemoci?

Všeobecně.

Nejlepší odpověď
Kepler

To je otázka, kterou ještě nikdo nerozlousknul. Člověk se s ní už může narodit, nebo ji získá během života vlivem okolního prostředí, příčin může být více.

„Duševní nemoci jsou poruchy myšlení, cítění nebo chování. Mezi známé duševní nemoci patří fobie, úzkost, hysterie, hypochondrie, poruchy příjmu potravy, deprese, mánie, schizofrenie či demence. Přes intenzivní výzkum se nepodařilo odhalit nějakou univerzální příčinu kterékoliv z těchto duševních chorob.“ http://cs.medi­xa.org/nemoci/du­sevni-nemoci

Další odpovědi
WhiteCrow

Dodnes lidi nejsou schopní říct co způsobuje třeba sklerózu, člověk nemusí být génius aby věděl že naše poznávání mozku má své limity…

Drap

Nelze jednoznačně odpovědět. Některé předpoklady máme dány geneticky, dost často různých psychických onemocnění souvisí s věkem a se způsobem života. Faktorů je celá řada a dost často nelze vznik jednoznačně určit, který danou nemoc právě vyvolal.

synapse

stres (podceňování psychohygieny), genetická dispozice, biologický podklad (doprovod nebo důsledek jiných fyzických nemocí – např. v hormonálním systému, neurologickém systému…), toxiny (např. návykové látky, těžké kovy…)