SadBoy0

Je homosexualita nemoc?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Zkus si s homosexualitou zajít k dotorovi pro neschopenku.

Další odpovědi
marci1

Od r. 1990 není. Do té doby byla považována za duševní chorobu.

"K definitivnímu vyjmutí však došlo až 17. května 1990, kdy ji vyškrtla Světová zdravotnická organizace (WHO) ze svého Mezinárodního seznamu duševních chorob. Tento den byl později prohlášen Mezinárodním dnem boje proti homofobii, bifobii a transfobii (IDAHOT – International Day Against Homophobia, Biphobia and Transphobia). V roce 1992 pak už nebyla homosexualita do nového seznamu zařazená.

Tuto cestu následovaly další země. V roce 1997 přestalo homosexualitu považovat za duševní nemoc Japonsko, v roce 1999 Ruská federace a v roce 2001 Čína. Existuje tedy vědecká shoda, že homosexualita není duševní chorobou a že sexuální orientaci jedince nelze změnit. Přesto bohužel dodnes přežívají společnosti a jednotlivci, kteří současné vědecké poznatky odmítají a provozují konverzní terapie. Extrémním příkladem je Národní asociace pro výzkum a terapii homosexuality v USA – NARTH.

https://www.pra­guepride.cz/cs/clan­ky/141-pred-28-lety-prestala-byt-homosexualita-nemoc-proc-to-trvalo-tak-dlouho

autacek

Prý ne, je to úplně normální věc 😉.

Zajímavé je, že statisticky se rodí určitý počet jedinců v různém množství s různým postižením. Na rozdíl od jiných nemocí by však logicky měla být homosexualita slepé vývojové stádium a z logiky věci rozmnožování se takto odlišných jedinců není nikde v přírodě možné – je to tedy proti přírodě? Oproti jinak nemocným, kterým dnes pomáhají případně v rámci asistované reprodukce lékaři, homosexuálové nemocní nejsou, tedy je třeba nechat to na přírodě. Zajímavé je, že lesby jsou schopné si dítě obstarat jinak a mnohdy své geny předat dál, u mužů je to podobné, libido nelibido, někomu se najednou líbí ptáci, jinému čičiny, ne, prý to není nevychovanost, ani nemoc či projev dekadentní zvrácenosti . A i přes toto všechno, nebo právě pro to všechno, kdy by jeden řekl, že se tací jedinci nemnoží (přírodní zákony jsou neměnné), se pořád rodí 4 % dětí s odlišným sexuálním libidem. Ano, prý to není výchovou a je to vrozené, chcete-li zděděné.

Otázkou tedy pořád je, dle čeho se kritérium, když to má člověk v hlavě jinak, posuzuje, jestli je to nemoc (třeba někdo je pedofil, gerontofil, atd.), nebo standard.

aliendrone

Nemyslím, že by to byla nemoc, je to prostě mentální aberace, podobně jako fyzickou aberací jsou siamská dvojčata, zakrnělá ruka se 3 prsty atp.

Každpádně jsem přesvědčen, že homosexualita NENÍ normální, jakkoliv se nás snaží LGBT úchylové a "ochránci práv čehokoliv " přesvědčovat, že to tak je. NE, NENÍ a basta fidli! ;) :D :D

Rokio

Není to nemoc, ale normální to také není. Homosexualita není přirozená.

elkon

Prý ne, snaží se nás přesvědčit, že to je normální. Normální to ale není. Nechápu, proč nás tím všude „krmí“. Dřív o nich nikdo nevěděl a byl klid. Mě nezajímají, ale vadí mi, že nám je stále někde strkají „pod nos“.

Kepler

Připadá mi to jako zvrácená sexuální úchylka a buzny nesnáším. Nicméně to asi nemoc není, jen anomálie. Nakonec v dobách starověku (antiky) celkem normální jev. Víš kdo byl Ganymédes? Homosexuální číšník Jupitera. Z astronomického hlediska jeho třetí měsíc. Takže nemoc to není, zatímco alkoholismus nemoc je.

annas

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=je%20homo­sexualital%20ne­moc

Při zadání otázky vám vyskočil odkaz na otázku, která se pravidelně opakuje.

„Homosexualita není nemoc“

„Orientace na stejné pohlaví je zčásti dědičná. „Gen“ pro homosexualitu" však neexistuje. Vzhledem k tomu, že většina psychických vlastností není ovlivněna pouze jedním, ale celou skupinou genů a také dalšími vlivy, nelze jednoznačně mluvit o jednom činiteli. Ačkoliv vliv genetických dispozic se považuje za jednoznačně prokázaný. Matky, v jejichž potomstvu se nachází homosexuální dítě, jsou často plodnější a mívají více dětí.

Tím jim zřejmě příroda vynahrazuje to, že se od svých synů nedočkají vnoučat. Proto také homosexuálů v populaci neubývá. Genetický vliv při vzniku homosexuality je ze strany matky nejvýš 14 procent.

Je-li homosexuální jeden z více bratrů , s největší pravděpodobností to bude ten nejmladší. Vliv pořadí narození je prý dokonce tak silný, že každý starší bratr zvyšuje pravděpodobnost k homosexualitě svého nejmladšího sourozence o jednu třetinu. Vědci to vysvětlují tím, že když se tři aktivní geny na chromozomu Y, které řídí maskulinizaci mozku, octnou v těle matky, vyvolá to u ní imunitní odpověď. Tělo matky proti „cizinci" bojuje a hormonální změny, které se v jejím těle dějí, se mohou podepsat na vývoji mozku plodu. Dítě se tak narodí jako muž, kterého přitahují muži. Hormonálním vlivům v těle matky se připisuje 7 procent.

Orientace na stejné pohlaví je zčásti dědičná. „Gen" pro homosexualitu" však neexistuje. Vzhledem k tomu, že většina psychických vlastností není ovlivněna pouze jedním, ale celou skupinou genů a také dalšími vlivy, nelze jednoznačně mluvit o jednom činiteli. Ačkoliv vliv genetických dispozic se považuje za jednoznačně prokázaný. Matky, v jejichž potomstvu se nachází homosexuální dítě, jsou často plodnější a mívají více dětí. Tím jim zřejmě příroda vynahrazuje to, že se od svých synů nedočkají vnoučat. Proto také homosexuálů v populaci neubývá. Genetický vliv při vzniku homosexuality je ze strany matky nejvýš 14 procent. Je-li homosexuální jeden z více bratrů , s největší pravděpodobností to bude ten nejmladší. Vliv pořadí narození je prý dokonce tak silný, že každý starší bratr zvyšuje pravděpodobnost k homosexualitě svého nejmladšího sourozence o jednu třetinu. Vědci to vysvětlují tím, že když se tři aktivní geny na chromozomu Y, které řídí maskulinizaci mozku, octnou v těle matky, vyvolá to u ní imunitní odpověď. Tělo matky proti „cizinci" bojuje a hormonální změny, které se v jejím těle dějí, se mohou podepsat na vývoji mozku plodu. Dítě se tak narodí jako muž, kterého přitahují muži. Hormonálním vlivům v těle matky se připisuje 7 procent" atd. "

https://www.cpzp­.cz/clanek/2310-0-Homosexualita-neni-nemoc.html

Kryšpín

V Kuvajtu údajně mají testy a turisty prověří, jak má samčí sklony tak jej do Kuvajtu nepustí

da ny

Není.
idé takto skutečně orientovaní za to nemohou
Východní společnost (i medicína) má svou teorii o možné příčině jejího vzniku,.
Umí také vše „srovnat a napravit“.
Znám lidi, kteří to umí i několik těch na vlastní přání „napravených“.

Většina křesťanských kněží o této skutečnosti ví...... Proto zřejmě zejména katolická církev je schopna tyto lidi odsuzovat a zavrhovat.