autacek

Podle čeho se rozhoduje, co je to sexuální deviace a zdali se jedná o nemoc?

Třeba na příkladu homosexuality nás minulost naučila, že co se dnes za nemoc považuje, může být úplně „normální“.

Nejlepší odpověď
dubraro

Hlasováním psychiatrů přítomných na nějaké konferenci. Jako fakt.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Parafilie
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mezin%C3%A1rod­n%C3%AD_klasi­fikace_nemoc%C3%AD
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Diagnostic­k%C3%BD_a_sta­tistick%C3%BD_ma­nu%C3%A1l_men­t%C3%A1ln%C3%AD­ch_poruch

Další odpovědi
Drap

V takovýchto věcech to určují vždy odborníci a příslušné zákony. Časem se může názor změnit.

led

Určuje sa podľa rozhodnutia skupinky ľudí viď odpoveď dubraro.
V histórii vývoja človeka a spoločnosti sa názory na sexuálnu úchylku menili. V dávnych časoch viacbožstva napríklad „vzťah medzi rovnakými pohlaviami“ medzi vojakmi bola bežne tolerovaná (vzhľadom na nedostatok žien na dlhých vojnových ťaženiach.
S príchodom mononáboženstva – je len jeden Boh (bez ohľadu na jeho pomenovanie Boh, Allah, Jehova…) sa tieto vzťahy začali potláčať aj smrťou, alebo fyzickými trestami „vinníkov.
V XX.storočí to kvalifikovali ako chorobu.
V dnešných časoch, keď vo väčšine "civilizovaného sveta“ platí Listina ľudských práv zo zoznamu chorôb tento vzťah vylúčili a postupne v mnohých krajinách aj zákonne povoľujú.

Pedofília a podobné sexuálne deviacie boli vždy, okrem praveku a staroveku, protizákonné a protispoločenské ako „vedomé trestné činy“.

Dostupnej literatúry a faktov k tomu nájdete na internete dosť, aj na českých oficiálnych stránkach. napríklad www.004.cz alebo stránkach popredných českých sexuológov.

Kryšpín

Touha po změnu pohlaví mezi nohama, může také signalizovat vážnou duševní poruchu. Ovšem v Česku jsou zákroky zdarma, tudíž je to výhoda.

autacek

@led buď vědomě lžete, nebo považujete islámské zřízení za pravěk či středověk. Jak to tedy máte? Copak nevíte, že v mnohých zemích jsou dětské nevěsty zcela běžné?

led

Možno ste (vedome?) prehliadli vetu v mojej odpovedi
„S príchodom mononáboženstva – je len jeden Boh (bez ohľadu na jeho pomenovanie Boh, Allah, Jehova…) sa tieto vzťahy začali potláčať aj smrťou, alebo fyzickými trestami "vinníkov“."

Detská nevesta…
táto hranica platí vždy v zmysle zákona danej krajiny. Nie z nášho pohľadu a citu.

Nabudúce, než sa rozčúlite a (verím, že nechtiac) osočíte niekoho z vedomého klamstva, sa nadýchnite, počítajte aspoň do 10 Potom si prezrite ešte raz sporný text a hlavne, snažte sa porozumieť jeho významu.
Rovnako to platí aj u vašich príspevkoch.

autacek

@led

Pedofília a podobné sexuálne deviacie boli vždy, okrem praveku a staroveku, protizákonné a protispoločenské ako „vedomé trestné činy“.

Prostě lžete a ještě ze sebe děláte blbou.

led

Mám pocit, že svojim vyjadrovaním, zachádzate za hranice slušnosti.

ivzez

Vy svými odpověďmi týkajícími se práva zase odvádíte pozornost jinam a vědomě jimi škodíte.

Je to „vědomá trestný čin“ nebo jen snaha být
„za každou cenu zajímavá“?

(Je mé upozornění na nekompetenci dostatečně slušné?)

led

🙂
Cisárové nové šaty, alebo Král Lávra…

autacek

Pokud mě urážíte a při upozornění na vaši lež ještě napadáte, tak jsou vyjádřená slova na vaši osobu naprosto přiměřená.