Rokio

Jaký je rozdíl mezi mentálním a duševním postižením?

Chápu správně, že mentální postižení je od narození a duševní postižení je získáno v průběhu života? Oboje se týká psychiky.

Odpovědi
elkon

Citace: „Mentální retardace je skutečné postižení, většinou vrozené. Podstatu poruchy učení a sníženého intelektu nelze medicínsky ovlivnit, „léčba“ spočívá pouze v sociální pomoci. Duševní onemocnění je naopak nemoc, tedy záležitost především medicínská, která je někdy vyléčitelná, někdy nevyléčitelná, ale vždy léčitelná“.