Rokio

Pokud se člověk chce stát jenom slavným, ale nechce pro to něco udělat, jedná se o poruchu?

Dané individuum se chce proslavit, ale nechce se o to nějak zasloužit, ale zároveň nechce se proslavit tím, že spáchá nějakou špatnost.

Je tohle normální, nebo se dokonce jedná o poruchu, či je to součást diagnózy?

Nejlepší odpověď
annas

Co si představujete pod pojmem slavný? Slavný můžete být i v něčem negativním, tento výraz se používá i expresívně, záporně. Přesto se o vás mluví.

Pokud chce na své slávě „pracovat“, je třeba abyste si ujasnil,.v kterém oboru chcete být jedinečný. Jako kuchař, zpěvák, výtvarník, psycholog, vynálezce atd. Natolik vás neznám.

Někdo se o vás musí dovědět, aby vaše úspěchy posoudil. Možná je i dobré obrátit se na toho, komu se chcete podobat. atd.

Nemyslím, že by každý člověk chtěl být slavný,. pokud dotyčný touží po slávě a nemá na to,. tak jde o negativní vlastnost – nadměrné sebevědomí,. třeba i egoismus., přeceňování svých schopností a dovedností, nedostatek talentu, píle je důležitá, ale někdy nestačí.

Slavný člověk je zpravidla skromný, i když se mu podaří něčeho dosáhnout.

Mrkněte se do odkazu

https://www.wi­kihow.cz/Jak-se-st%C3%A1t-slavn%C3%BDm
--

„Cesta ke slávě vede nezřídka přes mrtvolu štěstí.“ — František Vymazal

"Čím bude sláva, jakkoli velká, když zůstane pouze sláva.“ —Iuvenalis

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/20241-decimus-iunius-iuvenalis-cim-bude-slava-jakkoli-velka-kdyz-zustane-pouze/

Vždy nešlo o slávu, ani o zisk. Dnes spíš zisk, sláva se zapomíná, hlavně že je „!zpeněžena.“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-u-sportovcu-tyrsovo-sok

Další odpovědi
Adam Pivetz

Ne, jedná se o lenost…

zjentek

Pivetz to rozsekl- nebýt líný = být slavný! Chichi