Rokio

Pokud nemáte automobil, používáte hromadnou dopravu? Šetříte na busu?

Když jsem byl na základce a na OA, tak jsem moc nejezdil ani autobusem, vlakem skoro vůbec a už rozhodně ne letadlem. Chtěl jsem ušetřit peníze své rodině.

Jsem už od dětství spořivý a chovám se ekologicky.

Předem vám děkuji za reakce a přeji vám pěknou neděli!

Nejlepší odpověď
da ny

Snažím se hospodařit a vyjít, s tím co mám. Děti občas podpořím (neříkají si, ani o peníze). Vím, co potřebují a co potěší a pomůže.
Na jídle příliš nešetřím. U nákupů využívám výhod. Vařím doma, žádné pravidelné stravování jinde. Ráda vím, co jím.
Bydlím v centru, v práci jsem do 10 minut, ve druhé za 5 minut.
Pokud potřebuji na sídliště, jedu MHD (BS). šetřím spíš nohy a když něco koupím, tak ruce a záda (vozíček mi Ježíšek, zatím nepřinesl). Do 2km jdu i pěšky, bez zátěže. Podle nálady a jak se cítí má kostra. Také, podle počasí. V zimě to na chodnících je spíš nebezpečné, vítězí BUS.
dokud jsem bydlela na sídlišti, měla jsem nabitou kartu, půlroční, čtvrtletní nebo měsíční.
Při platbě kartou, nebo lítačkou (peněženka), je jízdné zvýhodněné (asi o 8 Kč levnější, než platba u řidiče, či jízdenka, lze využít i celodenní, při více jízdách).
NIC se nemá přehánět.
K VYBÍRÁNÍ mincí z automatů, bych se nikdy nesnížila.
Peníze si vydělávám prací a zaslouženým důchodem. Nám se ještě počítala i příprava na zaměstnání, takže cca 44,5 roku.

Další odpovědi
Kelt

Bydlim v malém městě, kde je sice autobus a já chodím pěšky. No a kromě toho neznám jízdní řád a kam to jede. Ve větších městech použiji MHD, ten lístek na jeden den se mi vyplatí koupit.

Porkman

Jezdím autobusem

Drap

Nepoužívám