dmatejek777

Proč nemají autobusy alespoň 1 airbag u řidiče?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ze stejného důvodu jako nemají piloti v letadle padáky !!!

Když řidič, tak všichni. Cena jednoho airbagu je 20 – 30 000 Kč !!

Další odpovědi
led

Treba rozlíšiť autobus s pridanými bezpečnostným prvkami – bezpečnostnými pásmi a autobus mestskej hromadnej dopravy, ktorý vhľadom na svoju konštrukciu a spôsob prepravy cestujúcich, sedenie a státie, pásy nemá, má pridané závesy a madlá na držanie – keď stojíte, držte sa…
V autobuse s bezpečnostnými pásmi vodič i cestujúci sú povinní tieto pásy používať.
Z morálneho hľadiska osoby v autobuse musia používať rovnaké bezpečnostné prvky
PS
Jediné pridané bezpečnostné zariadenie pre šoféra je stena a dvere oddeľujúce ho od voľne poletujúcimi cestujúcimi a nie ako sa mýľne cestujúci domnievajú, ochrana pred zvedavcami, deťmi a doternými cestujúcimi. (nadsázka)

Alesh

Nevím, jestli nové autobusy už třeba nemívají, ale minimálně mě napadá pár důvodů, proč by to tam mohlo být. Tak 1) hmotnost autobusu, pokud to někam narve, tak pravděpodobně to bude velmi často osobák, který je podstatně lehčí, čili to nebude skoro ani v tom buse cejtit. 2) Řidič se bere jako profesionál, který „nechybuje“. 3) volant má nízko, pravděpodobnost, že si o něj dá tečku je velmi snížena oproti autu.
Jsou to ale jen moje domněnky, čili bez záruky.

Dochy

Myslím, že v takovém kolosu jako je autobus, nemají moc velký smysl. Pokud se autobus srazí s osobákem, odsere to osobák. Pokud se srazí s něčím větším ve větší rychlosti, tak autobusák bude stejně uvnitř deformační zóny a nějakej pytlík na tom moc nezmění – maximálně ho může ochránit od poletujících střepů.