dust8

Pokud máte někdo zkušenost z ovocnou dietou či jinou formou diety, tak jakou?

Odpovědi
Kepler

Jedinou rozumnou formou diety je zavést si vyváženou stravu s dostatkem vlákniny, ovoce a zeleniny, bílkovin, minimum tuků a omezit příjem sacharidů ve formě pečiva atd. Taky se osvědčuje jíst častěji a malé dávky. Žaludek si postupně zvykne a pocitu nasycení dochází mnohem dříve. Je to sice zdlouhavé, znamená to změnu stravovacích návyků, ale jojo efekt se nedostavuje. Další fígle zde: https://vital­web.cz/796/ve­decky-podlozene-figle-ktere-vam-pomohou-zhubnout?utm_sou­rce=centrumHP&ut­m_medium=newsfe­ed&utm_conten­t=default&utm_ter­m=position-18&utm_campaig­n=VitalWeb

terry

Dieta je pro nemocné. Takže ne, nemám. Nemám takové potíže, abych je musela řešit dietou. Jakoukoli.

zjentek

Dieta není pro nemocné, jak se zde píše. Dieta je forma stravy.

Mám z vlastní zkušenosti s ovocnými a zeleninovými šťávami (nutno vlastnit zahrádku a odšťavňovač) zkušenosti takové, že se na nich dá v pohodě přežít bez potřeby konzumace čehokoli jiného. Zkušenosti z porovnávání konzumenta takovéto diety s okolím jsou spíše kladné, než záporné. Nezjištěno, jak prospívá mozku, ovšem tělu v porovnání prospívá velice příznivě.

da ny

Každému vyhovuje a je účinná jiná dieta.

Základem je celková změna životosprávy a stravovacích návyků.

Dieta je vhodná, jako start a v případě, kdy je třeba se zbavit většího
množství hmotnosti (10, 15, 20 a více kg). Od toho se odvíjí
délka nebo opakování diet.
Např. keto diety vyžadují větší finanční zátěž. Umělá jídla stojí kolem
65 Kč (1 porce). Dietní maso (ryby, krůta, králík, telecí) jsou dražší.
Kuře a K. šunka patří k levnějším. Zelenina, hlavně v zimě je též
nákladnější.
Keto diety mají obecně vysokou účinnost.

IvkaH

Na ovocnou se vykašli. Na té rozhodně zhubnout nemůžeš, jelikož je ovoce plné cukru. Je potřeba mít vyvážený jídelníček. Zkus třeba ketodiet.

SuzanKa

Ahoj, je tu někdo, kdo keto dietu držel? Jak se vám osvědčila? Co výsledky? A jakou jste zvolili?

Sabulak

No, já bych právě byla ráda za info. Už jsem se koukala a líbí se mi dieta https://www.ke­todiet.cz/. Tak právě budu ráda za info :) Hlavně mě zajímají jídla. Zda jsou chutná a zda zasytí…

Cizecek.M

Co jsem se tak dívala, tak jejich jídla vypadají lákavě. Taky by mě zajímalo, zda jídla zasytí. A taky mám teda dotaz na sladký… Je povolený nějaký mlsání?

Honzin8

Ahoj, já jsem zvolila ketonovou dietu. Jsem moc ráda, že jsem do ní šla a docela mě mrzí, že jsem to neudalal dřív. Tahle dieta je super. Kila s ní jsou fakt dolu! To motivuje…

da ny

Keto dietu měla dcera, před 3 lety. Dostala jako dárek počáteční „vklad“, na Medidiet.. Nákup hotových jídel z diety a tyčinek byl finančně dost nákladný. Bylo třeba vytipovat ta, kterí trochu vyhoví chuťovým preferencím. „Povolená“ jídla pak též (ryby, dietní, kvalitní maso). Vařila a nakupovala jsem potřebnou zeleninu, vymýšlela jídelníček. Jako start byly asi 3 měsíce dobrým základem. Shodila pořes 20 kg, pod kontrolou a odborným vedením nutričního specialisty (měření, vážení, kontrola ketozy – papírky).
Dcera jedla dobré a zdravé potraviny před dietou. Jedla však nepravidelně a v nedostatečném množství (málo bílkovin i kcal). Dostala se do malnutrice a proto přibrala na hmotnosti.
https://www.me­didiet.cz/cs
Pro jídla si chodila k nutriční asistentece. Někdy měli jen ta, která jí méně chutnala. Proto si objednala hotová jídla, dezerty a tyčinky cíleně, nebo i sama domů, od distributora.
Nyní jí vše, menší porce nebo ochutná. Základem je však to, že si hlídá energetický příjem a skladbu jídelníčku.
Já jsem kdysi zkoušela asi 3 diety, včetně tukožroutky.
Jedna byla velmi chudá a každý den stejní, víkendy libovolné.
Vždy jsem shodila, pár kg (cíl 5 – 8 kg). Přes 30 let žádné diety nedržím, Je to často zbytečné. Jde to jinak.
Nyní bych potřebovala přibrat, tak 15 kg. Moc to nejde. Mé tělo po chirurgickém zákroku, ze zdravotních důvodů pracuje chemicky