Avatar uživatele
dust8

Pokud máte někdo zkušenost s prací v kravíně, tak jakou?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 969 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Viděl jsem práci v kravíně několikrát, při různých činnostech, ale nikdy jsem to nedělal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jirka F

Ano mám ale pouze jako výpomoc když jsem ještě chodil do školy tak jsem tam mačkal tlačítka. A díval se jak krávě nasazují na dojení mléka a jak je volají…Později ve 20 jsem tam dělal na váze ale pouze brigádně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Denní zápis z praxe v živočišné výrobě v době od 6. do 18.9.1965. Studoval jsem střední technickou zemědělskou školu. Bylo mně 16 roků.
Pracoviště JZD Vícemilice, kravín. Pracovní doba: 4,30 – 7,00, 11,30 – 13,00 a 16.30 – 18,30.
Pracovní postup: ráno je nejdříve krmení, pak se vyveze hnůj a začíná dojit. Po ukončení dojení se stele a poklízí stání. Tím končí raní práce. V poledne se dojí jen některé krávy: Podává se nápoj se šrotem. Večer je práce stejná jako ráno.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Při studiu o víkendech a prázdninách jsem si v několika kravínech přivydělával, ale to už je skoro 30 let. Dnešní kravíny jsou úplně jiné, byl jsem ve dvou moderních na exkurzi. 2 lidi ošetří 1000 krav, já jsem jich tenkrát ošetřoval 50 nebo 100, podle typu kravína. Začínali jsme ráno o půl třetí kvůli mlíkaři. Součástí byla také péče o mladá telata. Nevím, co by tě víc zajímalo, jestli podrobnosti o práci v tehdejších nebo současných kravínech… Napíšu tedy jen, že práce je to celkem normální, plat průměrný, ale záleží na podniku. Trochu problém je, že načichneš vůní kravína a ještě větší problém je s volnými dny. Většinou je totiž praxe, že děláš jeden týden 6 dní a v neděli máš volno a druhý týden musíš v neděli na obě dvě směny, nejen na tu svoji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Kdysi, před cca 60 lety jsem jako čerstvý ženáč chodil pomáhat na družstvo odklízet hnůj zpod krav. Byl tam zaměstnaný můj (bohužel již zemřelý) tchán, u kterého jsme do doby, než jsme dostali byt, bydlleli. Byla to celkem namáhavá práce, měli v kravíně sice pohyblivý pás zapuštěný do úrovně podlahy a ten hnůj se do pásu jen přihrnoval, ale často se jim mechanizmus kazil a potom nastoupily kolečka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek