dust8

Pokud máte někdo zkušenost s prací v kravíně, tak jakou?

Nejlepší odpověď
Drap

Viděl jsem práci v kravíně několikrát, při různých činnostech, ale nikdy jsem to nedělal.

Další odpovědi
jirka F

Ano mám ale pouze jako výpomoc když jsem ještě chodil do školy tak jsem tam mačkal tlačítka. A díval se jak krávě nasazují na dojení mléka a jak je volají…Později ve 20 jsem tam dělal na váze ale pouze brigádně.

dudu

Denní zápis z praxe v živočišné výrobě v době od 6. do 18.9.1965. Studoval jsem střední technickou zemědělskou školu. Bylo mně 16 roků.
Pracoviště JZD Vícemilice, kravín. Pracovní doba: 4,30 – 7,00, 11,30 – 13,00 a 16.30 – 18,30.
Pracovní postup: ráno je nejdříve krmení, pak se vyveze hnůj a začíná dojit. Po ukončení dojení se stele a poklízí stání. Tím končí raní práce. V poledne se dojí jen některé krávy: Podává se nápoj se šrotem. Večer je práce stejná jako ráno.

EKSOT123

Při studiu o víkendech a prázdninách jsem si v několika kravínech přivydělával, ale to už je skoro 30 let. Dnešní kravíny jsou úplně jiné, byl jsem ve dvou moderních na exkurzi. 2 lidi ošetří 1000 krav, já jsem jich tenkrát ošetřoval 50 nebo 100, podle typu kravína. Začínali jsme ráno o půl třetí kvůli mlíkaři. Součástí byla také péče o mladá telata. Nevím, co by tě víc zajímalo, jestli podrobnosti o práci v tehdejších nebo současných kravínech… Napíšu tedy jen, že práce je to celkem normální, plat průměrný, ale záleží na podniku. Trochu problém je, že načichneš vůní kravína a ještě větší problém je s volnými dny. Většinou je totiž praxe, že děláš jeden týden 6 dní a v neděli máš volno a druhý týden musíš v neděli na obě dvě směny, nejen na tu svoji.

paul1

Kdysi, před cca 60 lety jsem jako čerstvý ženáč chodil pomáhat na družstvo odklízet hnůj zpod krav. Byl tam zaměstnaný můj (bohužel již zemřelý) tchán, u kterého jsme do doby, než jsme dostali byt, bydlleli. Byla to celkem namáhavá práce, měli v kravíně sice pohyblivý pás zapuštěný do úrovně podlahy a ten hnůj se do pásu jen přihrnoval, ale často se jim mechanizmus kazil a potom nastoupily kolečka.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.