Avatar uživatele
Pokročilý

Dá se sehnat práce v zemědělství?

Chtěl bych pracovat v zemědělství. Mám řidičák na traktor, ale nemám zemědělskou školu. Chtěl bych dělat obyčeného traktoristu, zemědělského dělníka, ošetřovatele zvířat. Zemědělskou praxi nemám, o prázdninách mám brigádu na školním statku a traktorem si taky zajezdím, ale upřímně to není žádná praxe. Jinou nemám. Většina zemědělců jsou nad 50 let věku a mladí se do toho skoro nehrnou a já jsem mladý. Když jedu okolo nějakého družstva, tak téměř slintám při pohledu na zemědělské stroje. Mám šanci?

Upraveno: Práce se nebojím a počítám s prací od rána do večera, hlavně o senážích a o žních. Vím, že je plat založen na přesčasech. Pokud bych dělal, tak bych ani nový stroj nechtěl, ty starší jsou mé nejoblíbenější.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Šanci istě máš. Tvou velkou výhodou je mládí a zájem. Musíš hledat a vydržet. Práce je málo i v zemědělství, ale občas se něco vyskytne.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Určitě se dá sehnat práce v zemědělství jak v RV, tak i ŽV a to i celoročně, tedy na dobu trvalou. Některé zemědělská družstva(podniky, akciovky, sro) nabízejí i možnost získání bytu, za předpokladu, že by pracovala i manželka. Praxi získáš během pár dnů, týdnů, ale nepočítej, že v případě práce traktoristy dostaneš nový stroj a vezmi v potaz, co taková práce v zemědělství obnáší. So + Ne, svátky, ztížené pracovní podmínky a další a další.


Avatar uživatele

Běžte pracovat někam do kravína,ale připravte se,že budete vstávat tak ve 3 ráno.


Avatar uživatele

Určitě šanci máš,jen se jdi optat,ale počítej s víkendama a drncáním po polích nebo zavážením krmení v každém počasí a skoro každej den.


Avatar uživatele
Zlatý

Obvolala bych zem.družstva v okolí a poptala se.
Volné místo nemusi být hned, ale může se uvolnit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

pro barbakan
V tomto režimu jsem ještě neslyšel o žádném družstvu, které by dávalo byty svým zaměstnancům.
Toto bylo možné akorát v socialismu.V naší vesnici družstvo postavilo 3 bytové domy, každý pro šest rodin.Od té doby co nastoupil kapitalismus, tak pozemky dostali původní majitelé či jejich děti, okamžitě je rozprodali a buď jsou zarostlé či noví majitelé je zalesnili.Na mizivém procentu (jsou zde POUZE 2!!! soukromní zemědělci) se hospodaří a to ještě zaměstnávají své rodinné příslušníky.A to původní družstvo mělo 400 krav, 100 býků na výkrm a 200 prasat.Některé kravíny a jiné objekty jsou zdevastované a rozkradené od našich barevnějších spoluobčanů, ve dvou je NĚMECKÝ ODPAD A BOJÍME SE KDY TO NĚKDO ZAPÁLÍ, z dalšího kravína jsou garáže náklaďáků, když si jeden z družstevníků zařídil nákladní dopravu a pouze dva objekty slouží tomu soukromému zemědělci jako kravín a sklad krmiva.
Takže velice rád bych poznal, KTERÉ DRUŽSTVO NABÍZÍ K PRÁCI I BYTY.
Toto se v kapitalismu nenosí.Jak jsem poznal v několika firmách, kde jsem pracoval a chtěl stejné výhody jako jsme měli my dělníci v socialistických fabrikách,tak mně bylo řečeno NEJSEM SOCIÁLNÍ ZACHRÁNCE ABYCH DĚLNÍKŮM PLATIL NĚCO CO SI NEZASLOUŽÍ.PLATÍM JIM MZDU A TO JIM SNAD STAČÍ.O OSTATNÍ AŤ SE KAŽDÝ SÁM POSTARÁ.

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Lahny, já jsem ti už psal, že bydlíš na nějakém divném místě v této republice. Nemáte práci, nikdo nic nestaví a teď píšeš, že zemědělství je v úpadu. Je tomu asi dva roky, co zem. podnik, který je u nás v městysi, prosperuje, protože i bývalé vedení nedovolilo, aby družstvo zaniklo, nabídlo manželům jak práci, tak i byt a zanedlouho bude další byt k dispozici, protože družstevníci si staví svůj dům. Pokud máš zájem PRACOVAT, přestěhuj se k nám!

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.