Avatar uživatele
annas

„Pokud chceš někomu pomoci, dej mu do ruky klíč, ale nech ho, ať si odemkne sám.“ Nebo je lepší někoho dveřmi prostrčit?

Petr Havránek

Je vždy dobrá rada and zlato?

  1. "Mnohý ti dá radu, jak přeplavat moře… Málokterý tě však vytáhne z louže…”. Karel Poláček
  2. „Leckdo vděčí za své úspěchy radám, jichž neuposlechl.“ Bertrand Russell

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/zav%­C5%99%C3%ADt-dve%C5%99e-d%C5%99evo-vstupn%C3%AD-3083812/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? vagra, iceT, johana 56, ivzez, Drap, orestez, independent před 2236 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Určitě ho nechat odemknout samotného, pokud postrčit, tak jenom k těm dveřím. Prostrkovat dveřmi by byl způsob zbytečný a nic nepřinášející..
1 a 2 Je třeba přijímat rady, vážit si jich, ale o každé radě ještě přemýšlet a zvážit ji sám.Rada je velice dobrá věc, ale všechny své činy si musíme zodpovědět sami.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Určitě dát do ruky klíč.

Líbí se mi oba citáty.
Každý je o něčem jiném, ale oba výstižné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orestez

Každý musí vyvíjet schopnosti sám. Žák může být moudřejší než učitelka, ale moudrá učitelka která zažila praktické trable života má v sobě schopnost pomoci chytrému žáku. Nepochopil li by učenlivý žák smysl učení, že ne vědět ale umět s tím zacházet a obracel li by pozorované vědy proti vědě, šel by svou cestou, zasáhnou v té chvíli učitelé, kteří mají ve své záloze další vědění; (Proč je země placatá).
Pomoci ano, strkat ne. Pak neví, kde je a jde do voleb a natře nám to všem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Teď přesně nevím, kde jsem to slyšel nebo četl, ale lepší než darovat rybu je naučit ryby lovit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jsem zastáncem protlačení skrze futra, protože takto můžete pořád rozdávat klíče až do vyčerpání a až vám žádný nezbyde, všechno okolo vás může zůstat zamčený. Pak už si ale neodemknete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

„Můžeš dovést koně k vodě, ale nedonutíš ho, aby se napil.“ (Arabské přísloví)

Poskytovat vedení, rady, pomocnou ruku.. můžeme snad do nekonečna, ale co v případě, že dotyčný o naši radu nestojí? Potom může být moje dobře míněná rada brána také jako slovní útok, což už jsem osobně taky zažil. Takže radit ano, ale s rozvahou.. nebo: „Chytrému napověz, hloupého postrč..“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Tak já tady dal duduovi už tak tucet klíčů a on má porád zamčíno.

před 2236 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak jsi neměl být zastáncem „práva“ mazat si, co tě napadne.

před 2236 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tak já ti to teda vysvětlím z pohledu mý osobnosti, protože takto to nidky chápat nemůžeš. Jde o to, že prostí lidé tady se nedokáží udržet nemazat. Když něco mohou, když je to povolený (legální), budou to prostě dělat, nemohou SI POMOCT! Je to totéž jako když jdeš do kostela a prosíš tam Boha, aby ti odpustil skutky, u kterých ses NEUDRŽEL je neudělat. Tolik k prosťáctví, prosťáčkům..
Na druhou stranu, lidé jako já ničím podobným netrpí. Nemají VŮBEC ŽÁDNÁ nutkání dělat něco, co by dělat neměli a za co by se později měli stydět, či to ještě lépe vyblít na Boha a studem se vůbec NEZABÝVAT. Těmto lidem není potřeba nic zakazovat a upírat jim různé benefity, jelikoš oni s mimi umí ZAOBCHÁZET. Nezneužijí. Proto tito lidé mají mít právo mít ta práva. A pokud by NĚKDY NÁHODOU mělo dojít ke SKUTEČNÝM potížím, které by mohly mít za následek už třeba i katastrofu, tito lidé pak mohou zasáhnout jako bochové, zachránit „svět“ a pak i ty budeš ochoten se sklonit před těmito a uznat autoritu silné vůle a sebeovládání sedících na prameni a přesto nejevících zájem o vysušení tohoto zdroje ;););)

před 2235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

V příspěvku nevyznělo dost JASNĚ, že lidé formátu zjentek NEVINNOSTI nemažou ;)

před 2235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek