Rokio

Pokud bych začal vychvalovat zločince a zejména teroristy, mohl bych za tohle skončit ve vězení?

Chápejte, že trpím ambivalencí, což je projev psychózy. Proto mám sklony zatracovat lidi páchající zločiny a pak je zase omlouvat.

Pokud bych tohle dělal písemnou formou v elektronické podobě, tzv. psal to na svůj blog, mohl bych skončit za mřížemi? Jednalo by se v podstatě o schvalovaní zla, které páchají.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že si dost fandíš. Neznám nikoho, kdo by se k tobě na výuku přihlásil i kdyby to bylo zdarma.

Další odpovědi
JežíšKristus

Soud by mohl posoudit tvoji příčetnost (znaleckým posudkem). Pokud jsi nepříčetný, nejsi trestně odpovědný. Pokud jsi retard jen tak trochu, tak ti soud může uložit nějaké ochranné opatření, třeba ochranné léčení. Pokud jsi plně příčetný a veřejně a seriózně schvaluješ spáchání trestného činu jiným, dostal bys asi podmínku. Pokud by to bylo skutečně intenzivní schvalování hraničící s podněcováním k trestné činnosti, mohl bys dostat nepodmíněný trest odnětí svobody. Možností je tedy celá řada.

autacek

Ano mohl, třeba i na 12 let.

S takovými věcmi se nežertuje. Krom toho je spousta jiných trestných činů, jako schvalování trestného činu, apod… stačí si přečíst trestní zákoník.

https://t.tyden­.cz/rubriky/do­maci/politika/za-schvalovani-terorismu-bude-az-12-let-vezeni-schvalili-poslanci_402388­.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.