Rokio

Pokud bych se narodil ve starověké Spartě, jak dlouho bych tam přežil?

Narodil jsem se jako mentálně postižený (autismus) a jsem v podstatě nedonošený (narodil jsem se dříve). Dále jsem se narodil s alergií a bez léku Zirtec by se mi žilo těžko a v mládí jsem onemocněl tachykardií.

A tohle je jenom zlomek nemocí, které mám.

Za předpokladu, že bych se narodil do doby, kdy existovala Sparta do období starověku, jak dlouho bych tam přežil?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Vemi krátce, pravděpodobně bys ani nepřežil den. Jedince, u kterých byly pochybnosti o jejich dispozicích likvidovali IHNED po narození. ;) :)
http://www.an­tickysvet.cz/25762n-dejiny-sparty-do-perskych-valek

Další odpovědi
Edison

Jen než by Tě hodili obratem ze skály. Už předčasný porod byl známkou komplikací.

dust8

Podívejse tady na video jak třeba trénovali: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=lBeh1jkan­rE
Dal bys to? Rozepiš se do diskuze. :)

Drap

Tehdy bylo zvykem v Římě a okolí házet neduživé a nemocné jedince hned po narození do jámy lvové. U nás na Moravě jsme je zase házeli přes Českomoravskou vysočinu.