Gestas

Pokud budou mít jednovaječná dvojčata obě syny se stejným mužem, budou si děti podobnější, než kdyby byly jen sestry?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jednovaječná dvojčata jsou možná jen se stejným mužem, jejich genetická výbava a vzhled budou identické a je jedno jestli půjde o holky nebo kluky.

Další odpovědi
Dochy

Geneticky by to mělo být stejné jako by byli sestry.

Kepler: Bacha, chyba ve čtení otázky. Nejde o dvojčata, ale o děti dvojčat – fakticky sestřenice-bratranci. I když „se stejným mužem“ takže na půl sourozenci.

Nuk nuk

Pravděpodobně by si mohly být takové děti podobnější než děti dvou různě starých nebo dvojvaječných sester.

Gestas

Kepler: Ale co děti těch jednovaječných dvojčat?

Kepler

Tam se už genetická výbava rozdělí podle dárce spermií. Půlku genů nese vždy muž, půlku žena. A každý z dárce genů má zděděno od předchůdců (1/2. 1/4. 1/8). Teoreticky se může stát, že se narodí dítě s nápadně africkými rysy, pokud se babička kdysi spustila s nějakým Mašukulumbem v Africe.