Avatar uživatele
annas

Pokud vám či jinému někdo podkuřuje, zamysleli jste se nad tím, co si dotyčný přeje, aby se vám vykouřilo z hlavy?

Má čeština říz?

1.„Myslíte, že černé pivo je lepší než světlá budoucnost?“

https://www.e­mimino.cz/dis­kuse/znate-dobry-vtip-sem-s-nim-67533/stranko­vani/803/

2. Když máte odvahu, nebo se chcete odvážit něco udělat, je dobré to uvážit a zvážit? Přece dvakrát se nepotopíte se stejnou lodí.

3. „Nevěř tomu, kdo ti dává přednost. Možná tě chce kopnout do zadku.“ – Milan Růžička

http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/editorska-cinnost/nezaboli-jazyk-od-dobreho-slova


Nebojte se tohoto nebe-z-pečí, můžete si je proměnit v klad a místo strachu a bolesti vidět vše jako „nebe s péčí“!!!

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:fG9hLRqmA­OYJ:www.aknizo­va.cz/news/slov­ni-hricky1/+&cd=7&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

Nebe s péčí můžete mít i na zemi, jak zpívají V+W

„Když já vám povídám,
že je nebe na zemi,
pravdu mám,
věřte mi … “

Můžeme si to přát?
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/jezek-jaroslav-voskovec-jiri-werich-jan/nebe-na-zemi-27359

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? quentos, vagra, Drap, jirka F, Frogman, Kepler, independent, aliendrone před 1857 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

K hlavnímu dotazu – stejně jako Kepler. Tedy… POKUD si toho vůbec všimnu – a na to by byla celá kapitola! :)

Čeština říz MÁ – a PARÁDNÍ! Nejsem na jazyky, nejvíc nadávek znám v anglině a ruštině – ovšem ty jsou v porování s jadrnou češtinou jen ubohé dvojky másla!

Nějaké „bljaŤ“ nebo „pizděc“ či „shit“, popřípadě „fuck“ – to je TAK SLABÉ v porovnání s českým náležitě syčivě zdůrazněným „S/Z“ a rachotivě prodlouženým výrazným „R“ v ohodnocení: >> „Zkurvenej zmrd!“ ;) :D :D

Ježiš, kdyby všichni lidé mohli/uměli nadávat česky, MOŽNÁ by ani války nebyly, jak se člověku po náležitém od srdce vyslovením uleví ze vzteku! Vůbec se chudákům Němcům nedivím, že rozpoutali rovnou dvě světové války – co si taky počít/jak si ulevit s nějakým ubohoučkým „Scheiße“? ;) :D :D :D

Tož sorry mazálci, doufám, že jste si při pádu (v důsledku omdlení po přečtení) moc neublížili, tohle je prostě názorný přiklad, nikoliv porušování lidských práv.

ad 1 – Myslím, že černé pivo a budoucnost mají stejnou barvu. A OBOJE zrovna nemusím. Ovšem s černou budoucností a SVĚTLÝM pivem to je MNOHEM LEPŠÍ, to už se dá udýchat! ;) :)

ad 2 – No vida, tak madam annas nám očividně nikdy nesjela řeku na kánoi! ;)

ad 3 – To máte asi tak… když mě chce nakopnout a NEDÁ mi přednost, tož mě pak kopne KAM? Celkem jasná volba. ;) :D :D

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Když někdo někomu podkuřuje, hned mě napadne, co asi ten týpek bude po podkuřovaném chtít. Z hlavy se mi nic nevykouří, naopak to tam pevně zakotví v očekávání, co z toho vyleze.
Černé pivo je určitě lepší, páč si ho můžu kdykoliv koupit, na rozdíl od světlé budoucnosti. Takových slibotechen už tady bylo…
Obvykle, než se k něčemu rozhodnu, zvažuju a uvažuju. Často se ale neposlechnu a jednám impulzivně. Když pak padnu na držku, teprve využívám antistresové soupravy (odolný poštářek na zdi). No a pak se utěšuju: tentokrát to ani tak nebolelo.
Muži někdy dávají ženě přednost ženě jen proto, aby se mohli podívat na kvalitu jejího poprdí. Pak se teprve rozhodnout, jestli to vzít s rozběhem, nebo si jen něžně plácnout.
Tomu ostatnímu moc nerozumím. Možná když budu žít dalších pět století, tak mi to docvakne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirka F

HO:Nad tím jsem nepřemýšlel.
1.Oboje bych chtěl.
2.Podle okolností kdy a kde a s kým.
3.nechci odpovědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě. Někdy je to patrné hned na začátku, někdy na to jde některý oklikou a trvá to déle. Většinou zřejmě nejde ani o to, aby se něco vykouřilo, ale spíše o to, aby se jeho přání do hlavy vkouřilo.
Čeština samozřejmě říz má, lze ji lehce vyjádřit i sebemenší rozdíly a vše skvěle popsat. Myslím, že čeština má kromě řízu i svou velkou malebnost.

1. Někdy určitě. Černé pivo můžeme vychutnat hned a světla budoucnost se může v každém okamžiku zvrtnout.
2.Myslím že ano, vše by se mělo dobře zvážit a pomyslet, pak nám nehrozí potopení lodi.. Již naši předkové to dobře věděli. Práce kvapná málo platná! Dvakrát měř, jednou řež!
3.Ano i toto lze brát za pravdivé. člověk by si měl krýt svá záda a alespoň po očku sledovat dění za sebou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek