annas

Pokud vám či jinému někdo podkuřuje, zamysleli jste se nad tím, co si dotyčný přeje, aby se vám vykouřilo z hlavy?

Má čeština říz?

1.„Myslíte, že černé pivo je lepší než světlá budoucnost?“

https://www.e­mimino.cz/dis­kuse/znate-dobry-vtip-sem-s-nim-67533/stranko­vani/803/

2. Když máte odvahu, nebo se chcete odvážit něco udělat, je dobré to uvážit a zvážit? Přece dvakrát se nepotopíte se stejnou lodí.

3. „Nevěř tomu, kdo ti dává přednost. Možná tě chce kopnout do zadku.“ – Milan Růžička

http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/editorska-cinnost/nezaboli-jazyk-od-dobreho-slova

Nebojte se tohoto nebe-z-pečí, můžete si je proměnit v klad a místo strachu a bolesti vidět vše jako „nebe s péčí“!!!

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:fG9hLRqmA­OYJ:www.aknizo­va.cz/news/slov­ni-hricky1/+&cd=7&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

Nebe s péčí můžete mít i na zemi, jak zpívají V+W

„Když já vám povídám,
že je nebe na zemi,
pravdu mám,
věřte mi … “

Můžeme si to přát?
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/jezek-jaroslav-voskovec-jiri-werich-jan/nebe-na-zemi-27359

Nejlepší odpověď
aliendrone

K hlavnímu dotazu – stejně jako Kepler. Tedy… POKUD si toho vůbec všimnu – a na to by byla celá kapitola! :)

Čeština říz MÁ – a PARÁDNÍ! Nejsem na jazyky, nejvíc nadávek znám v anglině a ruštině – ovšem ty jsou v porování s jadrnou češtinou jen ubohé dvojky másla!

Nějaké „bljaŤ“ nebo „pizděc“ či „shit“, popřípadě „fuck“ – to je TAK SLABÉ v porovnání s českým náležitě syčivě zdůrazněným „S/Z“ a rachotivě prodlouženým výrazným „R“ v ohodnocení: >> „Zkurvenej zmrd!“ ;) :D :D

Ježiš, kdyby všichni lidé mohli/uměli nadávat česky, MOŽNÁ by ani války nebyly, jak se člověku po náležitém od srdce vyslovením uleví ze vzteku! Vůbec se chudákům Němcům nedivím, že rozpoutali rovnou dvě světové války – co si taky počít/jak si ulevit s nějakým ubohoučkým „Scheiße“? ;) :D :D :D

Tož sorry mazálci, doufám, že jste si při pádu (v důsledku omdlení po přečtení) moc neublížili, tohle je prostě názorný přiklad, nikoliv porušování lidských práv.

ad 1 – Myslím, že černé pivo a budoucnost mají stejnou barvu. A OBOJE zrovna nemusím. Ovšem s černou budoucností a SVĚTLÝM pivem to je MNOHEM LEPŠÍ, to už se dá udýchat! ;) :)

ad 2 – No vida, tak madam annas nám očividně nikdy nesjela řeku na kánoi! ;)

ad 3 – To máte asi tak… když mě chce nakopnout a NEDÁ mi přednost, tož mě pak kopne KAM? Celkem jasná volba. ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Když někdo někomu podkuřuje, hned mě napadne, co asi ten týpek bude po podkuřovaném chtít. Z hlavy se mi nic nevykouří, naopak to tam pevně zakotví v očekávání, co z toho vyleze.
Černé pivo je určitě lepší, páč si ho můžu kdykoliv koupit, na rozdíl od světlé budoucnosti. Takových slibotechen už tady bylo…
Obvykle, než se k něčemu rozhodnu, zvažuju a uvažuju. Často se ale neposlechnu a jednám impulzivně. Když pak padnu na držku, teprve využívám antistresové soupravy (odolný poštářek na zdi). No a pak se utěšuju: tentokrát to ani tak nebolelo.
Muži někdy dávají ženě přednost ženě jen proto, aby se mohli podívat na kvalitu jejího poprdí. Pak se teprve rozhodnout, jestli to vzít s rozběhem, nebo si jen něžně plácnout.
Tomu ostatnímu moc nerozumím. Možná když budu žít dalších pět století, tak mi to docvakne.

jirka F

HO:Nad tím jsem nepřemýšlel.
1.Oboje bych chtěl.
2.Podle okolností kdy a kde a s kým.
3.nechci odpovědět.

Drap

Samozřejmě. Někdy je to patrné hned na začátku, někdy na to jde některý oklikou a trvá to déle. Většinou zřejmě nejde ani o to, aby se něco vykouřilo, ale spíše o to, aby se jeho přání do hlavy vkouřilo.
Čeština samozřejmě říz má, lze ji lehce vyjádřit i sebemenší rozdíly a vše skvěle popsat. Myslím, že čeština má kromě řízu i svou velkou malebnost.

1. Někdy určitě. Černé pivo můžeme vychutnat hned a světla budoucnost se může v každém okamžiku zvrtnout.
2.Myslím že ano, vše by se mělo dobře zvážit a pomyslet, pak nám nehrozí potopení lodi.. Již naši předkové to dobře věděli. Práce kvapná málo platná! Dvakrát měř, jednou řež!
3.Ano i toto lze brát za pravdivé. člověk by si měl krýt svá záda a alespoň po očku sledovat dění za sebou.