Avatar uživatele
peterd108

Opravdu se pojištění autoškoly nevztahuje na zničení startéru nebo poklic klientem?

Během 3. jízdy v autoškole jsem omylem při zastavování nešlápnul na spojku. Instruktor mi sdělil, že kdybych poškodil startér, nechal by mi ho zaplatit. Prý na to není pojištění. Dále mi mi řekl, že pokud znicim např. poklice, take mi je nechá zaplatit. Doopravdy na to není pojištění?

Zajímavá 0 před 2544 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Kolegové ti již odpověděli, ale mě zaujala v otázce jedna věc.
Nesešlápl jsem spojku při zastavování a on mi řekl, že pokud zničím startér…
Takže startér je takový elektrický motor, který se při otočení klíčku do startovací polohy vysune a otočí ozubeným kolem, čímž dojde k nastartování („nakopnutí otáček“) motoru. Poté co se klíček pustí, pastorek se zasune zpět a startér se dále neotáčí. Dokonce jej můžeš z auta klidně oddělat a už jej nepotřebuješ-tedy do doby než zhasneš motor.
Takže i pokud bys zastavil skákavým pohybem bez sešlápnuté spojky, startér nemůžeš zničit.
To tě instruktor asi jen strašil, protože ví, že nic nevíš. Pokud to však myslel vážně, neměl by na svém místě co dělat, protože povídá nesmysly.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Zvláštní…
Běžné je (aspoň se domnívám – zatím jsem se ani ve svém ´okolí´ nesetkal s požadavkem na podílení se žáka na úhradě škody), že autoškoly mají auta havarijně pojištěná…
😉
Ale je možné, že se tyto podmínky autoškola od autoškoly liší – prostuduj si Školní řád a Obchodní podmínky té své…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Pochybuju že najdeš řidiče, kterému by se ještě nepodařilo zabrzdit auto se zařazenou rychlostí. se startérem to nemá nic společného i když motoru, převodovce ani spojce takové zacházení nejspíš moc sympatické není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Na poškození vozu způsobená neuměním řidiče je autoškola pojištěná. Zeptej se instruktora, jak spolu souvisí zastavování bez spojky a startér?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek