Standaa

Podal jsem přihlášku na VŠ a pozvali mě k příjmacím zkouškám. Teď jsem si tu VŠ rozmyslel. Vrátí mi peníze za příhlášku?

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je nějaká šance dostat peníze za přihlášku zpět?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda platí na všech fakultách stejně, ale zkuste podat žádost, za to nic nedáte.

Ale většinou se uvádí, že „administrativní poplatek je určen ke krytí výloh spojených s přijímacím řízením“.

"Poplatek je nevratný v souladu se Statutem UP čl. 22 odst. 2., a to bez výjimky.

Důvodem pro vrácení administrativního poplatku není zejména přijímací zkouška na jiné vysoké škole, odstoupení od přijímací zkoušky, neúčast na přijímací zkoušce pro nemoc, špatně vyplněný studijní obor v elektronické přihlášce, apod."

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:hhAk­F8kOO2sJ:www.ff­.upol.cz/file­admin/user_uplo­ad/FF-dokumenty/pri­jimacky-zpravy/2013/_Pri­jimaci_rizeni_-_otazky_a_odpo­vedi_.pdf+&cd=5&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Na jiné fakultě – Povinnost platit poplatky dle odst. 4 je dána vnitřními předpisy atd.

Další odpovědi
gecco

Velmi pravděpodobně ti tyto peníze škola nevrátí – ale situace se může na různých školách lišit – takže si zjisti podmínky na té konkrétní škole…

Luxx

ještě jsem se nesetkala s tím, že by někde byla šance na vrácení poplatku za přihlášku

led

Je to ako keď si kúpite lístok na koncert a nepôjdete, máte finančnú stratu.
Poplatok na prijímacie skúšky je nevratný, pokiaľ sa ich nezúčastníte z vlastnej viny.