michalds

Jaký je rozdíl mezi darem a nevratnou půjčkou?

Nejlepší odpověď
Kepler

Dar je prostě dar. Darující si neklade nárok na splacení. To čemu se dnes říká „nevratná půlčka“ je vlastně normální půjčka s přesně stanovenými podmínkami, kde se nemusí platit úroky apod. https://www.fre­epujcka.cz/cb/ne­vratna-pujcka
Doopravdy nevratnou půjčkou byl třeba poslední zoufalý krok Husáka. který poskytoval příspěvek na postavení RD ve výši 150 000, podmínkou byl mmj. věk do 35 let. Možná se ale pletu a někdo mě opraví.

Další odpovědi
ivzez

Žadatel o půjčku musí splnit určitá kritéria
a dodržet určitá pravidla.
Dar (většinou) nebývá ničím podmíněn.