Plyšák

Pes a maso

Známí mají psa (je mu 5 let) a prý má nějaké problémy se srdcem nebo co a neví se jestli přežije do zítřka… celých 5 let ho nekrmili ničím jiným než jen libovým nebo tučným masem (uvařeným) a já mám prostě pocit.. že to je z toho… my taky máme psa je mu taky 5,jí granule a je zdravý (oba psi jsou stejná plemena) myslíte,že by to mohlo být z toho masa nebo z něčeho jiného ? Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Pes je masožravec…
A granule jsou jen levnou ´náhražkou´ slušného krmiva…
😉
Ale zdravotní problémy mohou potkat i psa krmeného tím nejlepším…

Další odpovědi
iceT

Problémy se srdce mohou znamenat, že pes má vrozenou vadu, ale nemusí to být vůbec pravda. Existují plemena, která se vyššího věku nedožijí vůbec, max. deset let.

Baru.kon

Tak to je opravdu hodně nepravděpodobné, pes maso jí,granule jsou jen náhražka, aby majitelé ušetřili. Pes nemůže mít zdravotní problémy z masa, dřív granule vůbec nebyly.

Löwe

A my máme podle věty „prý má něco se srdcem“ vykoumat jako co? Pes nikdy žádné granule nežral, stejně jako kočka nikdy nepila mléko. Mohla to být hromada věcí, z tohodle nepoznáme nic.

briketka10

Nevím, jak zní Tvá otázka ?
Ty nejsi veterinář a každý pes má jiné dispozice
k určítým nemocem, jeden jí maso druhý granule.

anonym

Měl jsem psa a za komunistů žádné granule nebyly, takže pes žral maso, které bylo jakēkoliv.Když jsem zabíjel zvířata dostával!syrové maso, když se maso kupovalo ( pouze nejlacinější, což bylo vemeno či vepřové nožičky) tak se vařilo s ovesnýma vločkama a do toho jsem ještě nalámal chleba.A pes se dožil 14 ti let a NIKDY neměl zdravotní potíže.Ale to asi bylo tím, že jsem s ním chodil pravidelně na cvičák.

bolak

To platí obecně, ne jen pro psy:

http://www.zdravi-nemoc.cz/je-kazdodenni-konzumace-masa-pro-vas-spatna
http://www.ma­gazinzdravi.cz/nes­taci-nejist-maso
http://ona.id­nes.cz/pozor-na-cervene-maso-u-zen-ohrozuje-srdce-fjd-/zdravi.aspx?c=A100924­_093658_zdravi_pet

Dominno

náš pes má nejradši granule, tak mu vždy vyhovím a dám mu granule, konkrétně Britky, ať už Care či Fresh, záleží jaké mají zrovna v akci v Happytails