JájsemRaibek

Perete před vařením rýži?

Perete ji ve studené vodě než ji dáte vařit – třeba jako čočku?
Měla by se prát nebo ne?

Nejlepší odpověď
gecco

Peru – kdovíco po ní ve skladech a při dopravě lezlo…
😉
Peru i vše podobné – luštěniny, kroupy, jáhly…

Další odpovědi
anonym

Ano, peru, abych vyplavil škrob a rýže se tak nelepí.

zzzlatokopka

Já kupuji jen parlboid a tu peru v teplé vodě.

ratava

Peru, dokud není voda čistá, teplou vodou… a protože mám raději „volnou“ (nesáčkovou), tak i přebírám… ale to už spíše tak ze zvyku… kamínky v ní jsou opravdu jen málo kdy… :o)

arygnoc

varím z voľnwj ryže (nie tej pytlíkovej) a periem podľa potreby – ako ju chcem mať lepkavú.

čím menej lepkavú ju chcem mať, tým viac ju periem.
zásadne v studenej vode.

;-Q

Lamalam

Ano, peru ve studené vodě.

bolak

Peru, někdy vyhraje vona, někdy já, záleží jak jsme kdo vyhajanej.

ReHu

Také kupuji parbileid a také peru v teplé vodě. Dokud není čirá.

lota

Peru.

Šidlo

áno, ryža rastie v močiari, v teplej oblasti, a do toho močiara kakajú žaby (a iné tvory) ryža je podľa hygienikov dokonalý zdroj baktérií a iných breberek (úžasné české slovo), takže oprať, variť aspoň 15 minút (nie v perine!!! na miernom plameni) a potom nechať stáť toľko, aby mala 20 minút 80°C a zjesť do 24 hodín od uvarenia

Forrest Gamp

Ano peru- v teplé vodě.