Avatar uživatele
annas

Patří Spalovač mrtvol mezi nejlepší filmy režiséra J. Herze, který 8/4 odešel do uměleckého nebe? Jeho dílo žije dál…

Herz byl autorem více než 25 celovečerních filmů, z nichž mnohé získaly ocenění na prestižních filmových festivalech.

Každý odchází ze života … tuto smutnou zprávu sdělil moderátor ráno ve Studiu

„Slavným lidem je pomníkem celá zem.“ – Thukydides

Vzpomenete si na některé jeho filmy, tím i na něho?
--

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/r%C5­%AF%C5%BEe-sn%C3%ADh-smutek-kv%C4%9Btina-studen%C3%BD-3240023/

Oprava data úmrtí, nikoliv 9/4, ale 8/4.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, orestez, peterd108, Kepler, independent před 2211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zrovna Spalovač mrtvol mě moc neoslovil, to spíš několik jiných filmů, třeba Deváté srdce, nebo Panna a netvor. V každém případě ale šlo jednoho z našich nejvýznamnějších režisérů. Dovolím si volně parafrázovat Wericha: je tady jánevímkolik dvacetiletejch, kteří už tady sto let nemuseli bejt, ale Juraj by nám mohl pořád co říct. Ať se mu v tom uměleckém nebi dobře odpočívá!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Pro mě je nezapomenutelný film „Den pro mou lásku“, jelikož něco podobného se v naší rodině bohužel stalo. A hudba Petra Hapky? Ta je nenapodobitelná: nádherná, okouzlující, až z ní mrazí. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nedokáži posoudit, zda Spalovač mrtvol patří mezi mejlepší, ale v každém případě patří mezi filmy nezapomenutelné. Pěkný, i když tak troch smutný film. Pokud porovnám s Holkama v porcelánu, tak je k nevíře, že oboje je dílo jednoho autora.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Rozhodně. A taky třeba Petrolejové lampy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ani nevíme, zda odešel dpo uměleckého nebe. Podle jistých věrohodných předpokladů se patrně odebereme do míst, na které myslíme v momentě smrti.

Spalovač mrtvol působil jaksi depresivně, tak bůhví na co myslel a kam šel Herz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Mohl bych si vyhledat dílo J. Herze a uvědomit si, které filmy vlastně režíroval. Těžko posuzovat lepší nebo horší film. Datum jeho odchodu si budu pamatovat pořád, protože mám dnes narozeniny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Neviděla jsem, viděla jsem jiné Herzovy filmy, moc jich tedy není, přiznám se, ale některé aspoň matně vím, o čem jsou. Třeba se mi někdo vysměje, ale sama pro sebe bych si režiséra přirovnala k Tarantovi nebo Burtonovi, nemyslím tvorbou, ale rozpoznatelným stylem. Oba zmínění mají svůj specifický rukopis, že i když nevíte,netušíte, že film je jejich, tak nějak si to v duchu myslíte.
Od pana Herze jsem viděla Pannu a netvora, jako dítě, když to dávali odpoledne v televizi, jsem byla potento, a i dnes bych to měla stejně, ta hudba, ty potvory, to neviděné a jen tušené. Ale ano, líbí se mi. Dále Deváté srdce, totéž, pro mě trochu netypická pohádka. Holka na zabití je klasická dobrá detektivka. Další filmy si matně pamatuju, jak je dávali v televizi.
Dle mého názoru byl pan Herz režisér, jehož filmy nejsou pro každého, neboť každý musí tak nějak dospět do stádia, aby ten který film pobral aspoň trochu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukes888

Ne, nejedná se o kvalitní film. Je to spíše brak. Aspoň teda podle mě. Na druhou stranu, každému se líbí něco jiného… to je otázka vkusu.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Filmy Juraje Herze mám ráda,
ale Spalovače mrtvol ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

V TV ráno 9. 4. r. oznámili, že zemřel režisér Juraj Herz, takže jsem brala jako datum úmrtí. Až včera večer v medailonu jsem si uvědomila, že se lišil den úmrtí ode dne oznámení.

před 2211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Ad „Kelt“: Takový nádherný den a ještě narozeniny? Gratuluji. 🙂

před 2212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Kelt: všechno nejlepší!

před 2212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

..Ad Lukes 8888

dala jsem vám bod za reakci, i když s vámi nesouhlasím. Nemusí se vám film líbit, ale brak?

Víte vůbec, co je brak?

před 2212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

Já jsem se chtěl zeptat na totéž. Nebo přesněji, jaká „braková kritéria“ splňuje film Spalovač mrtvol?

před 2212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kelte, gratuluji. Někdo se narodí, jiný odejde, i když roky se liší. .

Spalovač mrtvol – samozřejmě posuzují odboníci. Mně osobně se film líbil. Byla také zakázaná …

před 2212 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek