Avatar uživatele
Lucimia

Ovoce ne večer/na noc?

Co je pravdy na tom, že by se nemělo jíst ovoce večer a na noc? Prý ty kvasné a hnilobné procesy ve střevě nedělají dobrotu – jak?. Slyšeli jste někdy o tom? Dodržujete? Já jsem o tom teď slyšela poprvé a jsem docela otřesená, protože večer u TV jím dost jablka i jiné ovoce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5052 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Názory na to, co se má jíst a kdy, se stále mění. Já se řídím tím, že večer snězená jablka, hrušky a citrusové plody napomáhají trávení, zatímco broskve, meruňky, banány, lesní ovoce organismus zatěžují, protože mají víc cukru. I známý léčitel Janča, jehož radami se rovněž řídím, potvrzuje známé tvrzemí o jablku – ráno jed, v poledne med, večer lék. Mám vyzkoušené, že nastrouhané jablko upravuje zažívání. Ale nechce k sobě vodu, jinak působí problémy.
Večer se ovoce moc nedoporučuje při dietách, protože má přece víc sacharidů než zelenina.
Doplňuji:
Ke Klarisině odpovědi. Máte-li problémy se žlučníkem a játry (psala jsem, že to jsou párové orgány), většinou ůžete jíst jen určité druhy ovoce. U každého jinak. Mám sama na sobě vyzkoušené, že nemohu pomeranče, ale mandarinky ano. Někdy mně vadí ovoce jakékoliv, jindy jen určitý druh. Mám rovněž prověřené, že nesnáším ovoce nebo zeleninu se zrníčky. U jedinců s určitými problémy (játra, žlučník) nezáleží vůbec na době, kdy si ovoce vezmou, ale na jeho snášelivosti. Je pravda, že je lepší jíst k ovoci kousek suchého rohlíku nebo chleba.
Tolik má dlouholetá zkušenost.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klarisa

Večer se ovoce i zelenina špatně tráví a zatěžuje játra.Po 15 hodině by se nemělo jíst ani maso.A pokud jíte zeleninové saláty k masu,je to také jed.jedna paní prý jedla jen ovoce nebo zeleninu večer a onemocněla na játra,doktoři si mysleli,že pije alkohol a pak se zjistilo,že jedla zdravě,tedy ovoce a zeleninu.Také by se neměla míchat zelenina,třeba rajčata a okurky apod.Vždy jen jeden druh.Ovoce a zelnina neškodí od rána do 15 hodin.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oskar

Ma se jist všechno,ale s mirou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jasně, že slyšela. Večer raději zeleninku 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

ovoce nebo dzus na lacny zaludek ne.Jedine po snidani.Naleptavalo by vam to dutinu brisni.
Ale naopak na noc po jidle jedno jablko neuskodi,rychleji vam vytravi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Je to zvláštní názor.Babička mne učila jablko na noc,lépe napsáno před spaním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nave

tak já si myslím,že je to jedno,hlavně by toho nemělo byt moc.
i když je to u každého člověka individualní…někdo raději nejí,někdo si dá více a někdo méně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

NO CO,ČÍM DŘÍV PŘIJDETE O ŽLUČNÍK TÍM LÍP.
JINAK POKUD JÍTE HODNĚ OVOCE A ZELENINY,DO­PORUČUJE SE PRO BAZÁLNÍ METABOLIZMUS ,TĚSNĚ PŘED SPANÍM SNÍST DVĚ SOUSTA BÍLHO PEČIVA A NÉ ČERSTVÉHO,TAKŽE PULKU VČEREJŠÍHO ROHLÍKU
DOBROU NOC

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek