demenceee

změna stravovacích návyků

Ahojte. Už asik 2 týdny nebo víc jím zdravě. Prostě celozrnný, vícezrnný chleba, hodně ovoce, zeleniny, vloček, jáhlů, pohanky, různých semínek, sušených plodů atd. Vyhovuje mi to a hodně chutná, cítím se zdravěji, silněji. Přidala jsem i dost pohybu. Občas si dát bílé pečivo, buchtu nebo něco dobrého. Do teď jsem s tím neměla žádné problémy až do včerejška. Ráno jsem měla obrovské křeče, průjem ( ale né vodnatý) byla jsem na záchodě snad 4× a pak mě to do hodiny přeslo. Jedla jsem celý den normálně, večer si dala kynuté buchty, ládovala jsem se brambůrkama atd. A dnes ráno ještě horší. Obrovské křeče, průjem, nevolnost, nemám na nic chuť. Mamka si myslí, že to mám z té stravy. Pořád mě straší ať začnu jíst normální věci, že budu mít něco ze střevama, že to co jím není zdravé atd. Co mám dělat? Myslíte, že je to z toho nebo je to třeba jen střevní chřipka ? Tady u nás to teď hodně řádí ale to bych byla na záchodě celý den. Já to mám jen ráno. Už nevím co dělat. Díky
Doplňuji:
funna: asik jsme se špatn pochopili, jsem to blbě napsala :) já dodržovala zdravou stravu až teď do pátku, kdy jsem si dala sladkosti a do rána jsem měla takové bolesti a křeče a průjem. poté to přestalo ale já si v sobotu zase dala brambůrky a buchtu a prostě do rána zase průjem. nevím jestli je to z toho že jsem si po dlouhé době dala něco nezdravého nebo je to infekční já fakt nevím

Nejlepší odpověď
Funna

nějak nechápu tvou matku…podle ní je lepší cpát se buchtami, než celozrnným pečivem?…to mená moc rozumné názory…
i když tvá věta jedla jsem normálně-dala si brambůrky a kynuté buchty, je taky hodně vedle…tohle není „normální“ strava…to je konzumace nevhodných potravin…zvlášť, když máš průjem…příčinou tvých obtíží může být cokoliv…ať střevní infekce, nebo je změna stravy, protože nacpat se na noc mastnými brambůrky je blbost…takže nasaď si dietu v podobě brambor, dušené mrkve a pod a dej si živočišné uhlí a uvidíš, co se stane a jestli se to nezlepší zajdi k lékaři…v každém případě to čemu říkáš zdravá strava je o hodně „normálnější“ jídlo, než to čemu ty říkáš normální…
Doplňuji:
pochopila jsem to úplně správně…
vždyť píšu, že po 14 dech přivykání trávicích orgánů na vlákninu a jednoduše stravitelné potraviny, se pak „normálně“ nacpat na noc mastnými brambůrky je naprostá blbost…ale jestli tvé problémy jsou jen ze změny zdravého jídla na jídlo zaneřáďující střeva a nucení žlučníku, aby přidal v činnosti, to tady nejsíš nikdo neposoudí…proto píšu, dej si lehkou stravu ve formě diety, která se jí při průjmu…pokud máš střevní chřipku, stejně ti lékař nic jiného nepředepíše, pokud sis jen zničila žaludek změnou stravy, tak ti to taky pomůže…a pak jestli chceš opravdu přestat jíst zravě a zadělat si tak na řadu problémů v budoucnosti (obezita, vysoký cholesterol,ucpané tepny, vysoký tlak, žlučníkové kameny, zánět slinivky, nedej bože rakovina tlustého střeva…mám pokračovat?…ještě se toho najde hodně, protože opravdu platí, jste to co jíte i když je to otřepané klišé), přejdi na to POMALU, ne ze dne na den…

Další odpovědi
arygnoc

za prvé – nejako postrádam (vo vymenovaných potravinách) mäso, mliečne výrobky.
ak nebudete jesť mäso, riskujete chudokrvnosť, problémy s menštruáciou (a cyklom všeobecne), obmedzený prísun železa, bielkovín a tukov.

zmenou stravovacích návykov prebieha i zmena v tzv. črevnej faune.
po návrate ku starým zvykom v stravovaní proste už neexistujú baktérie, ktoré ste predtým (zmenou) mala a organizmus nedokáže vylúčené potraviny spracovať (kŕče) a vylučuje ich čo najrýchlejšie – i hnačkami.

výhradne jednostranná strava nie je v žiadnom prípade zdravá.
zdravá strava obsahuje vyvážené množstvo cukrov, tukov a bielkovín.

buchta ani lupienky síce zdravé moc nie sú, ale občasné zhrešenie nie je na škodu, naopak, pomáhajú udržiavať črevnú faunu v bdelosti.

no a na koniec – môže to byť i tá chrípka (ako vrchol k tomu všetkému).

mosoj

Počkej a uvidíš co to je. Kvůli průjmu hned do televize volat nemusíš.
Stejně ti nikdo nic pořádného nemůže povědět.

Broukk

Jestli jsi na to nešla moc zhurta…tělo bylo zvyklé na určitý přísun život z jídla, které jsi jedla dříve a nejednou jsi mu ho sebrala a chtěla jsi ho ze dne na den přeorientovat na zdravou stravu, ale spousta ti tam toho chybí, když se rozhodneš změnit si životosprávu, je rozhodně lepší se o tom jít napřed poradit, od toho by měly být ta nutriční centra, jestli se nemýlím..