Dzejkob

Ovoce jíst a zeleninu pít?

Někde jsem četl, že pro tělo je nejefektivnější přísun vitámínu z ovoce a zeleniny, když člověk ovoce jí a zeleninu naopak pije. (většina lidí to dělá naopak)

  • Je to pravda?

Nejlepší odpověď
quentos

A já jsem zase slyšel, že ovocné a zeleninové šťávy, které byly v poslední době hitem, jsou blbost. Prý „skutečně chce vaše tělo sníst deset mrkví najednou?“
A teď babo raď…

Další odpovědi
Awe

To bude nějaká kravina, ne? Když zeleninu ani ovoce tepelně neupravíš, tak si myslím, že je jedno, v jakém stavu jí konzumuješ.

ReHu

Ne vše, co se na netu píše, je pravda.
A ani nemusí být pravda vše, co si mysli nebo říká většina.

pucipuci

Já bych řekl, že je to reklamní tah na odšťavňovače. Ale na druhou stranu to není špatný nápad. Broskev sní téměř každý s chutí, ale schroupat mrkev? Kdo to udělá? Je jich určitě méně. Navíc, když už se odšťavní např.ta mrkev, určitě jich tam dáte hned několik, aby bylo alespoň 2 dcl. Takže si vlastně výrazněji obohatíte přísun vitamínů.