Dodržujete zdravý životní styl?

Tím myslím rozestupy mezi jídly, ovoce a zeleninu, minimum sladkostí a třeba 2× týdně pohyb? Nyní se o to snažím, doteď jsem jedla hodně sladkého, tak uvidím…co vy?

Nejlepší odpověď
quentos

ano, snažím se. Bez zeleniny si neumím představit snídani, pohyb když není, vynahrazuju cvičením. Sladké podle mého názoru se zdravím v rozporu není – pokud se nejedná o uměliny a pokud má člověk velké energetické a nervové vydání (což mám), tak to v pohodě spálí.
K Vašemu seznamu bych ale rozhodně dodal dostatek tektutin – což hodně lidí nedodržuje (pokud jde o mě, tři litry denně vypiju bez problému. Prý stačí i dva, ale méně už je nedostačující).
Doplňuji:
*tekutin

Další odpovědi
badisko

nee nikdy jsem na tohle nebyl …ikdyz zeleninu a ovoce konzumiji casto tak stejne do sebe este projistotu valim vitaminy a snazim se otuzovat …to je asi tak vse co pro sebe delam ..ale spise se huntuju piju moc kafe a jim tucna jidla ..ale prestal jsem kourit a alkohol uz taj jednou za 14 dni ..takze vlastne ziji relativne zdrave …

Damiana

To sis dala úkol – před Vánocemi, úúáá…:-)))
Já nemůžu říct, že bych si něco odpírala. Na jídlo nějak výrazně nemyslím, ani se jím nezabývám – takže jím kdy chci a na co mám chuť. Ale nesnídám, první jídlo mívám tak kolem poledne, pak podle chuti a hladu, ale ne pozdě do noci. Já večer a ráno nemám chuť k jídlu ani hlad. Také nemám ráda typická česká a těžká jídla, omáčky, knedlíky, mleté maso, vnitřnosti, jídla ze zabijačky a už vůbec ne sladké. Dost mi chutnají saláty, lehčí jídla, rýže, kuře, ryby, sýry a různé vychytávky ze zdravé výživy. Ne, že bych si nedala řízek, chlebíček… ale to nejde jíst každý den, pak by mi to ani nechutnalo. Myslím, že pohybu mám dost. Hodně plavu, tancuji, chodím pěšky, občas si zahraji tenis nebo badminton, ráda relaxuji v sauně. Žádný režim nedodržuji, nemám ráda dril a pravidelnost, protože si myslím, že to pak akorát svádí k tomu buď úplně takové věci podlehnout (poruchy příjmu potravy) nebo ji porušit a pak mít výčitky. Mám prostě svůj životní styl, který mi vyhovuje. Jestli ses rozhodla změnit stravovací návyky k lepšímu, držím ti palce. Jen se tím moc netrap a půjde to ještě líp.:-)

briketka10

v žádným případě, rozestupy taky nedodržuju, sladký nejím jen hořkou
čokoládu tu si dám občas, hejbu se málo, když jdu na procházku okolo
domu se psem ségry, on přibral po kastraci někdy se s ním proběhnu
moc to nepotřebuju, jsem hubená a na to, abych nezakrněla mám času
dost :))
a ty moc sladký nejez, není to moc zdravý :(
Doplňuji:
ále, když jedu do města to běhám, jak lítej pes s jazykem
na vestě rychle a svižně..doma si taky si zatancuju miluju
hudbu :DD

frankie89

ne, nemam na tohle cas, snidani mam za pochodu, pak obed, ktery obcas nestihnu, no a pak se dobelham v sest vecer domu, vdechnu prvni, co najdu (i kdyz dost casto ani to doma nemam) a pomysleni, ze bych se mela vydat do posilky a nebo doma na koberci predvadela pilates, tak to me ani nehne… 😁 a sport mam rada jednou za cas, treba zajit na volejbal, na brusle a nebo jet na hory, ale ze bych se nekde honila 2× tydne to ani omylem… 🙂 ale vam to schvaluju,,,jen tak dal

honza19hk

ne,spíš naopak,Mcdonal­d,sladký,pivo,do práce si objednám oběd z rozvážky popř pizzu( ta se jí lépe za pákama),jednou za den zblajznu hamburgra, atd.. Co se pohybu týče ,hejbu se skoro pořád, už jenom to chození po staveništi,když nepočítám dobu strávenou v bagru.
Ale problémy nemám, váhu mám také normální vzhledem k mé výšce.
Doplňuji:
nicméně baštím obvykle samé maso,sladký ani zeleninu nemám moc v oblibě.
Taková celá kachna,kastrol zelí a šiška knedliku to je můj běžný oběd.

domik8

Ahoj, já se snažím zdravý životní styl dodržovat. Není to nic extra přehnaného, ale mám pravidelný pohyb, sport je pro mě odmalička naprosto přirozený a život bez něj si nedovedu představit. A snažím se mít i pestrou vyváženou stravu. K tomu si ještě tady https://www.bi­ooo.cz/bio-zdravi/ objednávám různé doplňky stravy a produkty podporující zdraví 🙂.

HelloDarknes

Snažím se to dodržovat, na začátku roku jsem s tím měla celkem problém ale teď už spokojeně chroupám mrkvičku i jablíčko místo čokolády, je to hlavně o zvyku :). Mi už ani sladké nechutná a když mám třeba na něco chuť, tady na webu www.ceskozdrave.cz mají super zdravé recepty a tipy na zdravé potraviny :).