Avatar uživatele
Registrovaný

Otázka z historie?

Kdo podle Bible založil první město.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Otázka se opakuje. Moje odpověď. Zde najdete i odkazy na zdroje.

http://www.odpovedi.cz/…


Jericho - město, ležící při ústí Jordánu do Mrtvého moře, patří mezi nejstarší sídliště na světě. Archeologicky se datuje už do doby kolem r. 7000 př. Kr. V bibli se v knize Jozue mluví o dobytí a zhroucení jeho městských hradeb zvukem izraelských trub (Jozue 1-6).

Tajuplný kód prastarých biblických měst

http://liborcermak.blog.idnes. cz…
1. Jericho je to vůbec nejstarší. I když jeho historie se počítá zhruba do období 3000 let před naším letopočtem, stopy nejstaršího osídlení tohoto města směřují až do doby 9000 let před naším letopočtem. Obývané toto místo bylo jak v neolitu, tak v době bronzové, železné a samozřejmě i v době biblické. Zde se nám určitě vyjeví příběh o známých troubách z Jericha. Když ho Jozue obléhal, byla jeho opevnění mimořádně kvalitní. A proto Jozue nechal shromáždit všechny své trubače a ti za zvuku svých trub město obcházeli. Sedmý den zdivo povolilo a oblehatelé mohli vstoupit do města. V moderní době pak vědci zrekonstruovali, že síla zvuku trouby skutečně může rozkmitat zdivo tak, až praskne a zboří se. Pro mnohé archeoastronautické badatele je to důkaz, že události popsané v Bibli a podobných starých spisech, můžou být skutečně postaveny na reálných základech.

2. Druhým nejstarším biblickým městem, které je stále obývané, je Jeruzalém. Jeho historie sahá do období 4. tisíciletí před naším letopočtem. Odedávna je to židovské hlavní město a dodnes se o něj přou Izraelci a Palestinci. Kromě toho, je to posvátné místo hned tří náboženství, a to křesťanství, judaismu a islámu. Vždyť právě zde byl například ukřižován Ježíš Kristus. Všimli stejného začátku názvu obou měst? Obě dvě začínají na slovní kombinaci „Jer-„. Je to jen náhoda?

Údaje o stáří měst se různí.
Kdo podle bible založil 1. město na světě??
Mělo by to být Jericho, jak uvádějí zdroje.

Pročtěte si odkaz, najdete jeho zakladatele.Doplňuji:
Protože odkaz u původní odpovědi je nefunkční, nemůžu stránku o zakladateli najít, proto jen toto:

Neupravený překlad.

Abychom správně pochopili význam tohoto města, musíme pochopit trochu víc o její historii a jak se to vyvíjelo. Neolitické osídlení pochází z roku 4000 - 3000BC je první informace, které máme o Jerichu. Tato dohoda je, že Jericho je nejstarší město na světě. Babyloňané založil první skutečné město (City I), kolem 3000BC, a to trvalo až do 2500BC. Druhé město (City II), opět ovlivněna babylonské kultury, vznikla v té době a byl zničen kolem 2000BC. V 1900BC, Canaanites postavený City III a existovala pod jejich vlivem 150 let, dokud se stal Hyksos pevnost pro dalších 150 let v 1750BC. A konečně, v roce 1580BC,

Město IV - biblické Jericho bylo založena pod egyptskou nadvládou. Nicméně, asi po sto letech Egypťané povoleno Canaanites domácí suverenitu, při zachování jejich kontroly nad národy mezinárodních záležitostech. To bylo v tomto okamžiku že Izraelité překročili Jordán a začal se dobývat zemi Kanaán. Město zůstalo pusté po době Jozue až Hiel Bethelite přestavěl město kolem 900BC, s výjimkou několika malých osad od 1285 - 1150BC.

Biblické Jericho byla založeno pod egyptskou nadvládou.

http://translate.google.cz/…
--
http://www.angelfire.com/…

Jinak diskuze

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

POdle Gen 4,17 to byl Kain, který postavil město Enoch po svém synovi, který se také tak jmenoval. Jak se toto město jmenuje ve skutečnosti nevím.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad Kelt, je škoda, že nikdy nevkládáte odkazy, takže vaše odpovědi není možné ověřit a víc si informace rozšířit. Jak je vidět, informace o nejstarším městě se liší.
--

http://neuveritelnaodhaleni.cz /…

Kain odešel od tváře Hospodinovy a usadil se v zemi Nódu, východně od Edenu. 17I poznal Kain svou ženu, ta otěhotněla a porodila Enocha. Tu se dal do stavby města a nazval to město Enoch, podle jména svého syna. O městě už nikde žádná zmínka není.

Čerpal jste ze soutěže. Otázka je rovněž určena pro Olympiádu,. Máme zakázané o OV odpovídat na otázky, Už se stalo.

http://www.najdi.seznam.cz/…

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Informace se liší podle toho, jak se na otázku díváme.. Nejstarší město nexistující, zaniklé a obnovené, obydlené atd. O městě Jericho se rovněž zmiňuje bible, historikové je uvádějí jako nejstarší.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3830
Zlatý Drap 2291
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.