Miroslavst

Jaká je historie rohlíku v Čechách? Kdy vznikl první rohlík?

Právě jsem si dal jeden křupavoučký rohlík a tak mě napadlo, kdy vlastně rohlík vznikl. Jaká je jeho historie?

Nejlepší odpověď
anonym

Traduje se, že rohlíky začal vyrábět jeden vídeňský pekař na počest vítězství nad Osmanskou říší v roce 1683, kdy Turci obléhali Vídeň a jejich útok byl odražen. Začal tedy vyrábět pečivo ve tvaru půlměsíce, což je symbol islámu. Jedná-li se o pravdu, anebo pouze o legendu, je však dnes jednoduché dohledat na tomto serveru.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/wiki/roh­lík.php

Další odpovědi
quentos

s tím tvarem půlměsíce – já to teda slyšel trochu jinak. Nechci Vám ho znechutit, ale původně byl tvar rohlíku údajně inspirován mužským přirozením, zatímco do bochníku chleba se naopak dělávala svislá rýha nožem – ten měl naopak symbolizovat přirození ženské. Lidem to postupem času přišlo příliš okaté, tak od rýhy upustili.

hanulka11

tak jen doplním

Rohlík je druh pečiva, které se těší v Česku široké oblibě jako běžný doplněk stravy konzumovaný s množstvím jiných potravin. Jedná se o protáhlé těleso, které má tvar většího doutníku, jenž bývá v některých případech zahnut do tvaru luku

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Roh­l%C3%ADk

Rufus

Zajímavá otázka a ještě mě navíc by zajímalo, kdy byla vynalezena ohejbačka na rohlíky.....