BEAES

K čemu dříve sloužila loď Hermes, jaká je její historie?

Kde je nyní zakotvena?

Nejlepší odpověď
annas

Loď Hermes je od 1. února 2007 v zakotvena na levém břehu Vltavy v Praze pod Letnou, u nábřeží Kapitána Jaroše těsně východně od Štefánikova mostu, a slouží bezdomovcům jako takzvaný bostel, sociální zázemí a místo pro přespávání a stravování, je na ní i lékařská ošetřovna a psychologické, právní a sociální poradenství.
Plavidlo, vyrobené roku 1962, bylo původně vlečným nákladním člunem, který provozovala Československá plavba labská na trase Ústí nad Labem – Hamburk. Člun koupila První Všeobecná Člunovací Společnost s. r. o., která jej původně chtěla přestavět na bostel (plovoucí hostel) pro turisty. V listopadu 2006 přestavbu zahájila. Teprve poté se První Všeobecná Člunovací Společnost přihlásila do výběrového řízení vyhlášeného magistrátem na dodání lodi pro bezdomovce a uspěla v něm. Přestavbu zvládlo 111 lidí za 3 měsíce a v dobré kvalitě. Město koupilo loď asi za 23 milionů Kč. 15 milionů Kč přispělo městu Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Her­mes_(lo%C4%8F)