dust8

Opravdu se nevyplácí čůrat proti větru?

Vyložte si otázku po svém.

Nejlepší odpověď
annas

Čurat proti větru se zpravidla nedá. Někdy se může podařit. Snadné vyzkoušet.

Ale pokud jde o přenesený význam, tak se mnohdy slova naplní.

Většina jedinců jde s hlavním proudem,, ale přece někdo si vybere vlastní cestou. Člověk, který chce něco udělat, něco zkusit, často riskuje – vyjde, nevyjde. Vítr někdy uškodí, jindy jako by ho posiloval.

Ale bohužel společnost tyto lidi často neuznává, mnohdy je ušlape. ,. Považuje je za rebely, chamtivce, kteří hledí jen na svůj prospěch. Zřejmě neuznávají ty, kteří z davu vyčnívají.

Kdo má právo určovat, jak se má jiný člověk cítit, co má dělat. To, co si jiní myslí, vypovídá jen a jen o nich.

Ale rozhodnutí je na každém, zda jde proti větru hlavní cestou, nebo si vybere cestu klikatou, či nepošlapanou. tedy tu, která mu lépe vyhovuje.

Může jít tedy vpřed proti větru, nebát se toho, že „bude mokrý“. Přece i vítr ohýbá strom, je sice nebezpečí, že se strom zlomí, ale současně dotyčného posiluje, uvědomuje si, že nesmí zůstat stát, eventuálně se vrátit se a zkusit znova – lépe promyslet. .

Dotyčný dělal to, čemu věřil, tedy na základě hodnot,. které uznává,.bez ohledu na překážky. které mu nejen vítr, ale i jiní staví do cesty, se dostane ke hvězdám. Někdy.

Pokud se nepodaří, je třeba ocenit odvahu. sílu, vůli, protože vítr nemůže změnit. Zkusit se vydat znova.

Před chvílí jsem v jednom časopise vyluštila křížovku..

Synonymní vyjádření uvedeného úsloví.

„Život je jako řeka. Po proudu pluje všechen odpad, ale proti proudu plují stříbrné ryby“ Antoine de Saint-Exupéry

Další odpovědi
Edison

Zkus to a uvidíš.

Edison

Annas, je jinou věcí jít po krajnici, nebo dokonce odbočit a jít proti proudu. Je známo, že to bývá důvod ušlapání davem. A tyto mechanismy fungují v jakémkoli rozsáhlém souboru prvků.

annas

Samozřejmě možností je víc, jsou i synonymní pojmenování, ale uvedla jsem jto, co mě momentálně napadlo.

Myslím si, že podobná otázka zde byla,. já jsem také něco vložila.