annas

Opakování i opatrnost jsou prý matkou moudrosti. Kdyby byla moudrost opatrná, matkou by se nestala… Co opakování?

Šaškovský převlek ostatně aforismu sluší odjakživa víc než roucho mudrcovo. Neboť, slovy klasika, „humor je jediný důstojný způsob, jak být smuten“.

Upraveno české přísloví a podle aforismů Miroslava Huptycha z knihy Hodinky s ohňostrojem

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/vector­s/sova-%C4%8Dten%C3%AD-kniha-pt%C3%A1k-studium-4783407/

Nejlepší odpověď
Drap

I opatrný může někdy přešlápnout.

Další odpovědi
hapiky

Ještě se nikdy ani to nejlepší moudro světa nehodilo vždy na všechno či všechny.
Jiné pořekadlo říká, že opakování či opatrnost není potřeba, pokud vám přeje štěstí. Opatrnost tedy není vždy potřeba – např. u závodníků.
Jak jste vtipně naznačila, když budu chtít zplodit potomka, nebudu přece opatrný.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

Nassin: O jakém odkazu píšeš? Annas uvedla knihu, z které čerpala.

Nassin

Příspěvek smazán administrátorem.