Terryle

Odvápnění zubů – co pomáhá?

Během asi tří měsíců se mi dvakrát uštípl kus zubu. Podruhé jsem už naznala, že to nebude jen blbá náhoda. Známá říká, že má stejný problém a podle její zubařky je to odvápnění organismu.
Máte s tím někdo zkušenosti? Užívali jste nějaké doplňky, pomohly vám – a jak rychle se zlepšení projevilo? Jsem v zahraničí, nechce se mi tu lítat po doktorech, ale taky to nechci zanedbat. Co si pořídit – předpokládám hlavně vápník, možná i hořčík, nějaký vitaminy k tomu? Nebo i něco dalšího? Nebo máte nějaké babské tipy? Dík!
Doplňuji:
Zubní pudr? To zní zajímavě. Jinak s neodolnou sklovinou mám problémy snad odjakživa (původ asi v dětství, kdy jsem byla furt na antibiotikách a vznikající zuby se nevyvinuly tak, jak měly), takže čistím jako ďas, ústní voda samozřejmě, posilující gely samozřejmě, mléčné výrobky se snažím. Asi to chce víc. Vápník jsem koupila, tak se to snad zase trošku hodí do normálu…

Nejlepší odpověď
hanulka11

před časem jsem vyhrála za křížovku zubní pudry EVA – byly 3 druhy na jednom bylo napsáno že pomáhá proti odvápnění zubů naštěstí tím netrpím , ale vypotřebovala jsem je všechny.

Další odpovědi
skorcovaz

Řekla bych, že Vám pomůž vápník.. :D
Ale né, samozřejmě, že ty potravinové doplňky, zjištětě si, který obsahuje nejvíc vápníku a objednejte si ho.. Možná i zubní specialista by měl mít nějakou vápníkovou, nebo flouridovou lázeň a v neposlední řadě si čistěte zuby 2× denně (hlavně večer je to důležité) a poté použijte ústní vodu (nejlépe s flouridem).
Taky existují kalciové injekce a léky přímo na předpis.
Píjte hodně mléka, jezte jogurty a sýry, špenát, brokolice, ovesné vločky atd..

Zdroj: http://www.mo­jelekarna.cz/po­radna/poruchy-vyzivy/nedostatek-vapniku.html

vecernice

Můj brácha tím trpí od dětství a používá na to drcené slepičí skořápky,pak je ještě mixuje a přidává si to třeba do jogurtu.Normálně mu to doporučil i jeho zubař.